Zemětřesení. Jinak se situace, která se ve středečním odpoledni udála na lavičce druholigových fotbalistů FC Vysočina Jihlava, nazvat nedá.

Vedení klubu totiž po nedávném odvolání hlavního trenéra sáhlo k dalšímu radikálnímu kroku. „Hlavní trenér Ondřej Smetana byl odvolán. Nevzniklo mezi námi prostředí pro dialog. Realizační tým, po odchodu hlavního trenéra, jednostranně nastolil managementu podmínky, které nebyly akceptovány. To je důvodem odchodu Michala Vávry, Tomáše Palinka a Dominika Špavelka po vzájemné dohodě. Opět se situace z dialogu dostala do jednostranného monologu, což není cesta,“ prohlásil pro klubový web sportovní manažer klubu Lukáš Vaculík.

Do veledůležitého pátečního domácího záchranářského souboje proti Třinci tak už povede FC Vysočina na trenérském můstku nový trenér.

Anglický týden zakončili třetiligoví fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) domácí porážkou 0:2 proti Hodonínu 0:2 (v pruhovaném).
Fotbalisté Meziříčí se skalpem lídra vrátili do hry. Vrchovině dál chybí střelec

Tím se stal klubový odchovanec Jihlavy David Oulehla. „Nabídka od mateřského klubu, kam se vracím po skoro deseti letech, přišla hodně rychle a nečekaně. Ve fotbale tomu tak ale někdy bývá,“ prohlásil Oulehla.

Za nabídnutou šanci byl však trenér, který ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE vedl již Varnsdorf a Viktorii Žižkov, velice rád.

Naposledy navíc působil jako asistent Pavla Hapala u Baníku Ostrava. „Určitě jsem si přál, abych první tým Jihlavy někdy vedl. Věřil jsem, že tomu jednou bude na prvoligové lavičce. Nyní je realita jiná a my všichni musíme udělat maximum pro to, aby na Vysočině zůstala druhá nejvyšší soutěž zachovaná a v příštím roce byly výsledky klubu mnohem lepší,“ řekl Oulehla pro web FC Vysočina.


Načítám tabulku ...