Jelikož česká nejvyšší soutěž na jaře startuje oproti FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE o tři týdny dříve, měli jihlavští fotbalisté jen jedinou možnost, jak se s elitou poměřit. Už na začátku přípravy.

V prvním případě minulou sobotu vyzvali na podzim se trápící České Budějovice. Proti poslednímu celku podzimní tabulky první ligy vybojovali dvěma góly v závěrečné čtvrthodině remízu 2:2.

Stejný výsledek, ale po odlišném průběhu, se ve středu zrodil v Nymburku v souboji s týmem těžšího kalibru. Nad Libercem svěřenci kouče Davida Oulehly po gólech Křehlíka a Shudeiwy dvakrát vedli. Ještě do půle ale bylo stanoveno konečné skóre 2:2.

Útočník divizních fotbalistů Nového Města na Moravě Tomáš Duba (v modrém) se do zápasového kolotoče na podzim opět vrátil po těžkém zranění kolene.
Kanonýr Vrchoviny Duba je zpět. Hlavně závěr podzimu už byl slušný, lebedil si

Výkon svých oveček kouč FC Vysočina ocenil. „Musím mužstvo pochválit, v naší hře bylo hodně pozitivních věcí. Samozřejmě jsme ale viděli také dost aspektů, kterých se musíme vyvarovat nebo je aspoň změnit,“ sdělil pro klubový web David Oulehla.

Ten neskrýval, že proti Liberci hraje rád. „Jeho trenér Luboš Kozel vyznává kombinační fotbal, tudíž výsledkem je vždy krásný zápas. A ten jsme viděli i v Nymburku. Hrál se rychlý kombinační fotbal nahoru-dolů,“ pochvaloval si.

Pozitivem je i fakt, že z poměrně širokého kádru, který absolvuje přípravu, jihlavskému trenérovi schází pouze rehabilitující Peřina. „Musím ocenit výkon a přístup kluků, který byl diametrálně odlišný od sobotního zápasu s budějovickým Dynamem. Byli jsme dynamičtí a pohybliví, navrch jsme se dokázali velmi slušně vypořádat se specifickým libereckým rozestavením 3-4-3,“ dodal Oulehla.

V ní se po odehrané polovině letošního ročníku nachází fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v černých dresech). Probere je trenér Pavel Procházka?
Sázka na zkušenost. Fotbalisty Bystřice by měl opět probrat kouč Pavel Procházka

Další přípravný duel čeká na fotbalisty FC Vysočina už v sobotu dopoledne. Tentokrát ovšem proti soupeři z jiného ranku. Od 11.00 se Na Stoupách jihlavským hráčům postaví do cesty třetiligový nováček z Bohunic.


Načítám tabulku ...