Střetnutí o první místo rozhodl Lukáš Fila svým hattrickem. Právě Jihočeši jsou patrně jeho oblíbeným protivníkem. Na podzim před dvěma lety jim vstřelil svoji první ligovou branku.

Letos již proti dosud stoprocentním svěřencům kouče Nádvorníka prokázal svůj střelecký um naplno. „Nejsložitější byla asi ta hlavička (druhý gól). Naběhl jsem si tam mezi dva obránce a trefilo mě to,“ culil se spokojeně po utkání.

V souboji o první příčku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zdolali jihlavští fotbalisté (ve žlutém) doma Táborsko jasně 3:0 (2:0).
OBRAZEM: Vysočina sestřelila Táborsko a minimálně na den je v čele druhé ligy

Vyhlášeným hlavičkářem přitom Fila rozhodně není. „To vůbec,“ směje se. „Já na tréninku netrefím ani támhle oblouk na stadionu. Tohle byla výjimečná situace.“

Jestliže druhý gól vypadal „normálně“, první padl po hodně krkolomné situaci, při které skončilo několik hráčů i míč v síti. „Většinou při takových situacích zavírám zadní tyč a čekám, že se míč ke mně odrazí. Doufám, že mi ten gól připíšou, bylo to tam všelijaké. Ale myslím, že jsme to hrál ještě před čárou,“ popsal úvodní branku zápasu její autor.

Hattrick dokonal na začátku druhé půle pro sebe klasicky. Náběhem za obranu a lobem přes gólmana. „Tam jsem dostal krásnou kolmici od Laciho (Matúš Lacko), to už pak šlo samo,“ nedělal ze situace žádnou vědu Fila. Ten marně vzpomínal, kdy dal naposledy hattrick. „Možná někdy v devatenáctce,“ krčil rameny.

Vyzkoušejte si své znalosti o fotbalovém dění na Vysočině.
Mimořádný fotbalový kvíz: Zahrajte si o místo v Deníku

Letos už má Lukáš Fila na svém kontě pět gólů. Mimochodem. Stejný počet jich dal i v letní přípravě. O čelo pořadí kanonýrů se dělí se sparťanem Schánělcem a brněnskou legendou Řezníčkem.

Jak se těší na snajperský souboj s pětatřicetiletým mazákem českého fotbalu? „Kuba Řezníček, to je legenda. Bude těžké se s ním udržet,“ uvědomuje si Fila.

Zdroj: Deník/Karel Líbal