Nařízená penalta/nepenalta, udělení žluté karty Javůrkovi po evidentně otočeném autovém vhazování a následné jeho vyloučení za běžný zákrok, celý zástup sporných výroků sudích… Hodně emotivní bylo podzimní utkání na strahovské větrné hůrce. „Některé výroky byly opravdu prapodivné. Na nařízenou penaltu ať se každý sám podívá. Co jsem ze své pozice na lavičce viděl, tak její odpískání bylo směšné,“ drtil po utkání slova mezi zuby jihlavský trenér Radim Kučera.

Ani výkon Vysočiny nebyl v říjnovém utkání ideální. Stejně jako aktuální výkonnost týmu. I když poslední vystoupení jeho svěřencům vyšlo.

V Sokolově se omlazená sestava prezentovala solidním vystoupením, vstřelila tři branky a po sedmi zápasech se dočkala vítězství. „Kluci ukázali vnitřní sílu, zahráli velice dobře, od prvních minut šli za vítězstvím,“ pochvaloval si Kučera na klubovém webu.

Nyní čeká na Jihlavské potvrzení tříbodového importu. Povzbuzený tým ale čeká zkušený protivník. Přestože je Slavoj nováčkem druhé ligy, jeho soupiska se hemží zkušenými jmény: Švejdík, Nitrianský, Jablonský, Černý, Kodr…

Výhodou pro Vysočinu může být v našlapaném programu skutečnost, že opory týmu jsou poměrně odpočinuté. V Sokolově po krátkém volnu nastoupili Fortelný a Smejkal, na západě Čech si naopak vybral volno tahoun Zoubele. „Navíc po dlouho době nastoupil i Svoboda a také podal kvalitní výkon,“ připomníná Kučera, kterého těší i další výkony: „Herně nahoru jde mladík Shudeiwa, ofenzivním tahounem se stává Mikuš.“

Vysočina, která na barážovou příčku ztrácí pět zápasů před koncem pět bodů, přivítá Vyšehrad dnes od sedmnácti hodin.