Odchovanec jihlavského týmu se nejvýrazněji připomněl v posledních dvou venkovních zápasech Vysočiny. Jeho přesné hlavičky na Dukle a ve Vlašimi znamenaly pro klub velmi důležité čtyři bod. „My jdeme do každého zápasu, že ho zvládneme. Ty dva góly a získané body jsou hlavně týmovou prací než mojí zásluhou,“ nelétá Vojtěch Křišťál (na snímku) po svých chvilkách slávy v oblacích.

Oba jeho zásahy přišly po nacvičeném signálu a centru Tomáše Smejkala. „On mě tam vždycky pěkně najde a pak už je to jenom o mně, abych to dobře trefil,“ chválí spoluhráče Křišťál, který je spolu s Vedralem a právě Smejkalem nejlepším střelcem týmu.

Změnu pozice v sestavě ale neplánuje: „Od dorostu hraji v obraně. Předtím v žácích jsem nastupoval jako útočník nebo záložník. Ale myslím si, že už to mám vzadu hodně zažité. Přecházet zase na něco jiného by trvalo asi delší dobu, abych si zvykl.“

Jak uvedeno už úvodu, před necelým rokem nastupoval Křišťál o dvě třídy níže. Největší rozdíl v soutěžích je podle něj v taktice. „Fotbal ve druhé lize je určitě rychlejší. V divizi jsme si mohli zahrát takový bezstarostný fotbal. Tady je to více vyrovnané, taktičtější, protivníci se na sebe důkladně připravují. To v divizi tolik nebylo, že bychom se připravovali přímo na hru soupeře,“ popisuje urostlý obránce.

Středeční výhrou Jihlavané dali částečně zapomenout na páteční domácí trápení. „Zápas s Blanskem jsme si důkladně vyhodnotili. Řekli jsme si, co musíme změnit, abychom ve Vlašimi vyhráli. Že takový výkon se už nesmí opakovat,“ popisuje Křišťál dění v kabině v minulých dnech. „Zvolili jsme taktiku, že musíme za každou cenu vzadu udržet nulu. To se konečně povedlo, předtím jsme dělali zbytečné chyby.“

Na domácí výhru ale Vysočina stále čeká. Přijde na pátý pokus v sobotu? „Doufáme v to. Uděláme všechno pro první domácí výhru, abychom nevyhrávali jenom venku,“ slibuje Křišťál.