Jihlavští fotbalisté předvádějí na podzim pohledné výkony a patří k příjemným překvapením druhé ligy. Jak v dobách úspěchů trenéři týmu mírnili optimismus, nyní po třech nezdarech nepropadají skepsi. „Úvod soutěže měl určitý vývoj,“ glosoval situaci David Oulehla.

Kouč opakovaně připomíná, že před mladým týmem je stále hodně práce. „V některých utkáních jsme asi lepší nebyli, přesto jsme v nich body brali. Po jiných duelech jsem měl pocit, že jsme mohli dosáhnout více. Nechci ale říci, že jsem nespokojený, nechci se rouhat. Náš bodový zisk, postavení v tabulce a předvedené výkony bereme jako fakt,“ zůstává nad věcí Oulehla.

Matouš Menšík (vlevo) s bývalým spoluhráčem z Dukly Jihlava Davidem Moravcem a trofejí pro vicemistry světa z MSJ 2023. Kromě puku ale jihlavský rodák bravurně ovládá i fotbalový míč.
OSOBNOST DENÍKU: Obouvá brusle i kopačky. Menšík střídá dresy Kohoutů a Bítovčic

Probíhající reprezentační přestávku realizační tým využije k maximální přípravě na příští atraktivní televizní duel se Zbrojovkou. „Máme v týmu větší skupinu hráčů, která hrává prakticky všechny minuty ligových zápasů, takže dostanou prostor k oddechu a nabrání sil,“ popisuje jihlavský lodivod.

V plánu je i přípravné utkání. „Kluci, kteří toho hrají méně, budou mít větší tréninkovou zátěž, abychom dotlačili jejich herní praxi a tréninkové manko u hráčů, kteří se vrací po zranění. V pátek osmého září nás čeká přípravný duel na půdě prvoligové Mladé Boleslavi,“ prozradil Oulehla.

O týden později již opět naskočí Vysočina na druholigový kolotoč. V pátek netradičně již od sedmnácti hodin přivítá tabulkového souseda, exligovou Zbrojovku Brno.