První zajímavost přišla ještě před utkáním. Nad Jihlavou se přehnala průtrž mračen a rozhodčí Krejsa začátek duelu posunul o patnáct minut. „Původně jsme si říkali: Proč? Pojďme hrát. Ale nakonec to rozhodčí udělali skvěle,“ uznal jihlavský trenér Ondřej Smetana.

Jeho svěřencům nástup do posunutého utkání vyšel na jedničku. „Do utkání jsme vstoupili velice dobře, agresivně a šli jsme si za vítězstvím od první minuty,“ těšilo sparťanského odchovance v dresu Jihlavy Jaroslava Peřinu.

Fotbalisté Jihlavy (ve žlutých dresech) si ve 20. kole druhé ligy připsali na své konto tři body, když v páteční předehrávce zdolali béčko Sparty 2:1.
Konečně všechny body. Fotbalisté Jihlavy po sérii remíz zdolali juniorku Sparty

Když krátce po startu druhé půle Jakub Selnar zvýšil na 2:0, zdálo se být rozhodnuto. Jenže pět minut před závěrečným hvizdem sudího Sparta snížila a utkání se změnilo v drama. „To jsme celí my,“ culil se Peřina.

Trenéra Smetanu ale tato komplikace zlobila. „Gól jsme inkasovali po situaci, na kterou klademe v přípravě velký důraz a kterou často řešíme. Podobná už byla v prvním poločase, v přestávce jsme na to apelovali, a přesto jsme z totožné dostali branku,“ mihl se stín na jinak spokojené tváři kouče Vysočiny.

Zdroj: Deník/Karel Líbal