Předehrávka 16. kola, prvního jarního, letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je na programu v Olomouci v pátek od 17.00.

O tom, že jihlavské fotbalisty nečeká nic jednoduchého, svědčí dosavadní bilance nováčka druhé nejvyšší soutěže. Po návratu do druhé ligy vybojovali mladíčci Sigmy v patnácti duelech dvacet bodů, tedy o dva více než Jihlava. Sigma bodově předčila i juniorky pražských S.

Jak vyzrát na soupeře, s nímž se FC Vysočina v srpnu na domácí půdě rozešel smírně po výsledku 1:1? „Předně musíme vstřelit branku, na kterou přes množství šancí čekáme už dva zápasy. Zároveň musíme být pečlivější v defenzívě, protože inkasovaných branek bylo v posledních dvou kolech příliš,“ popisoval před zápasem pro klubový web asistent trenéra Jihlavy Michal Veselý.

Letošní podzim zatím třetiligovým fotbalistům Velkého Meziříčí (na snímku) rozhodně nevychází podle jejich představ. Vydaří se jen alespoň jeho závěr?
Brzké nedělní vstávání. Meziříčí doma vyzve nováčka z Hranic, Vrchovina jede ven

A pokračoval. „Ideální by samozřejmě bylo, kdybychom vstřelili úvodní branku zápasu, která ve druhé lize často bývá pro průběh duelu klíčová. Jen těžko se v ní výsledky otáčí.“

Početné absence, které se na sestavě FC Vysočina výrazně podepsaly při poslední domácí porážce s Vyškovem, se pomalu lepší. „Po karetním trestu se nám vracejí Selnar a Piško. U některých zraněných hráčů vnímáme zlepšení a intenzivnější zapojení do tréninkového procesu, tudíž je jejich start reálný,“ prozradil asistent kouče Smetany.

O silných stránkách juniorky Olomouce v Jihlavě dobře vědí. „Jsou kombinačně a individuálně velice silní a zdravě drzí. Sestava našeho soupeře je poměrně stabilní, opírá se o několik základních kamenů. Těmi jsou rozhodně zkušený stoper Vepřek plus obránci Bednár a Slavíček,“ dodal Veselý.


Načítám tabulku ...