Loňský vítěz MSFL FK Blansko a nováček druhé ligy vstoupil do sezony svižně. Na remízu v Prostějově a skalp pražské Dukly však už dál nenavázal a momentálně je již čtyři kola bez vítězství.

Vysočina má zatím opačný osud. Na první bod dosáhla až ve třetím kole, ale od té doby takřka pravidelně boduje. V pěti posledních zápasech vyšla jen jednou naprázdno. Naposledy vyválčili její hráči bod na Julisce, když dokázali smazat poločasovou dvoubrankovou ztrátu.

Nyní se jim na trávníku postaví neznámý protivník, který má však ve svém středu hodně zkušených hráčů.

Fotbalové utkání 6. kola FNL mezi FC Vysočina Jihlava a 1. SK Prostějov.
První poločas nám nevyšel, ale výsledek je dobrý, zhodnotil bod Smejkal

Především exjihlavský útočník a kanonýr Haris Harba, který za Vysočinu odehrál na šest desítek ligových utkání, ve kterých zaznamenal sedmnáct branek. „Blansko poskládalo tým ze zkušených hráčů, z nichž mnozí mají zkušenosti s první ligou,“ uvědomuje si jihlavský trenér Aleš Křeček. „Jde o kvalitní celek, který se snaží hrát aktivně a napadá rozehrávku soupeře. Disponuje fotbalisty, kteří umí dát gól. Není to jen Harba, ale i Žák nebo Kania.“

Druhá liga stihla po restartu jedno kolo, a znovu následovala pauza. Tentokráte kvůli reprezentaci. „Přestávku jsem využili jako poslední možnosti dobře a poměrně intenzivně potrénovat. V dalších dnech půjdou duely v rychlém sledu a budeme střídat vlastně jen předzápasové a regenerační pozápasové tréninky,“ prozradil Křeček.

Ten se musel se svými asistenty stále potýkat s dozvuky nákazy v týmu. „Nedisponovali jsme dostatečným počtem zdravých hráčů, abychom mohli nacvičovat některé herní prvky. Vypomohli nám proto i hráči z béčka. S přístupem kluků ale mohu být spokojen. Cítím z nich obrovskou vůli,“ těší lodivoda Vysočiny.

Fotbal už se Komorovicích nehraje devět let.
VIDEO: Zpustlé hřiště u Humpolce. Míče jsem hledal v lese, vzpomíná Kopic

Kvarteto hráčů už se po karanténě vrátilo do tréninkového procesu, stejně jako po zranění útočník Radek Křivánek. „Naopak ještě nemůžeme počítat s Peřinou, Araujo-Wilsonem, Matulkou, Klobásou a Růžičkou,“ vypočítává absence Křeček.

Kádr tak před čtvrtečními předzápasovými covidovými testy rozšířili junioři Václav Havlín a Marek Zúbek mladší. „Nechceme být omezeni úzkým kádrem, jak se nám to stalo na Dukle,“ netajil obavu jihlavský stratég, jehož tým po dohrávaných utkáních klesl v tabulce na osmé místo. „Určitě jsme si představovali, že naše postavení bude po sedmém kole lepší. Věřím, že příznivé výsledky přijdou a nepochybuji, že duel s Blanskem zvládneme vítězně,“ uzavřel Křeček.