Předchozí
1 z 13
Další

Dvě kvalitní jedenáctky s velezkušenými trenéry by mohly působit v naší nejvyšší soutěži. Které hráče by mohli v našich imaginárních týmech vyslat na trávník Petr Rada (Jablonec), Martin Svědík (Slovácko), Luděk Klusáček (Bohemians) a Radim Kučera (Teplice)?

Odpověď přináší naše fotogalerie, ve které jsou na virtuální transferlist umístěni ti nejvýznamější exhráči Vysočiny.

FC SLOVÁCKO

Jan Kliment po příchodu do Slovácka. V příští sezoně bude působit v Polsku.Jan Kliment po příchodu do Slovácka. V příští sezoně bude působit v Polsku.Zdroj: www.fcslovacko.cz

JAN KLIMENT
Z Vysočiny se odpíchl na juniorském Euru až do Bundesligy. V letošním ročníku zaznamenal za klub z Uherského Hradiště deset gólů.

BOHEMIANS 1905

Petr Hronek ještě před přestupem do Bohemians 1905 v dresu Zlína.Petr Hronek ještě před přestupem do Bohemians 1905 v dresu Zlína.Zdroj: FC Fastav Zlín

TILL SCHUMACHER, PETR HRONEK, VLADISLAV LEVIN
Silná exjihlavská enkláva. Německý hráč přišel do Jihlavy jako bývalý mládežnický reprezentant, Hronek působil ve Vysočině tři sezony. Pevnou pozici v nejvyšší soutěži si za ročního působení v Jihlavě vybojoval Levin.

BANÍK OSTRAVA

Adam Jánoš.Adam Jánoš.Zdroj: Deník/Petr Kotala

ADAM JÁNOŠ
Syn bývalého ligového gólmana a člena Klubu ligových brankářů oblékal jihlavský dres jako sparťanský host tři sezony. Nyní již pevně zakořenil ve Slezsku.

ZLÍN

Lamin Jawo.Lamin Jawo.Zdroj: Jan Zahnaš

MATEJ RAKOVAN, PETR BUCHTA, LAMIN JAWO
Slovenský gólman hájil svatyni Jihlavy tři roky, Gambijec Jawo přišel do Čech právě přes Vysočinu. Výraznou postavou defenzivy byl, byť pouze jednu sezonu, i obránce Buchta.

SLOVAN LIBEREC

Jan Mikula v bílém dresu Liberce.Jan Mikula v bílém dresu Liberce.Zdroj: Deník/Jiří Kopáč

JAN MIKULA, MOHAMED TIJANI, KAMSO MARA, MICHAEL RABUŠIC
Nejsilnější "jihlavský výsadek" v první lize. Celé kvarteto patřilo k oporám týmu od Ještědu. Mikula začínal svoji kariéru v Ledči nad Sázavou.

VIKTORIA PLZEŇ

Matěj Hybš.Matěj Hybš.Zdroj: Ladislav Nussbauer

MATĚJ HYBŠ, PAVEL ŠULC, JAN KOPIC
Prvně dva jmenovaní sice působili v Jihlavě pouhou sezonu na hostování ze svých klubů (Sparta, Plzeň), ale byli výraznými postavami tehdejších sestav. Šulc dokonce jako osmnáctiletý mladík výrazně pomohl Vysočině do baráže o první ligu. Na západě Čech působí také odchovanec Humpolce Jan Kopic, který v Jihlavě odehrál sezonu 2010/2011 ve druhé lize.

ZBROJOVKA BRNO

Lukáš Kryštůfek (vlevo) ještě jako jihlavský obránce.Lukáš Kryštůfek (vlevo) ještě jako jihlavský obránce.Zdroj: Deník/ Redakce

LUKÁŠ KRYŠTŮFEK
Součástí brněnského týmu byl i v této sezoně. Ve Vysočině působil, kromě roční epizody ve Vlašimi, v letech 2004-2018, poté odešel do Zbrojovky. Letos mnoho příležitostí nedostal, odehrál pouhých sedm minut.

JABLONEC

Davis Ikaunieks ještě v dresu FC Vysočina.Davis Ikaunieks ještě v dresu FC Vysočina.Zdroj: Deník/Libor Plíhal

JAN HANUŠ, DAVID ŠTĚPÁNEK, DAVIS IKAUNIEKS
První dva jmenovaní hráči jsou výraznými postavami nedávné minulosti Vysočiny. Gólman Hanuš hájil její barvy šest sezony, vysoký stoper je odchovancem jihlavské líhně. Lotyšský útočník přišel do Čech právě přes jihlavský tým, ve kterém působil v letech 2016-2018.

MLADÁ BOLESLAV

Jakub Fulnek (vlevo).Jakub Fulnek (vlevo).Zdroj: Miloš Moc

JAKUB FULNEK, JIŘÍ KLÍMA
Útočník Klíma přišel do Jihlavy ze Slavoje Polná a góly v jejím dresy střílel v letech 2015 až 2019. Krajní hráč Fulnek byl ve Vysočině ještě o rok déle.

TEPLICE

Tomáš Kučera.Tomáš Kučera.Zdroj: Deník/Jiří Kopáč

TOMÁŠ KUČERA
Odchovanec havlíčkobrodského klubu odehrál za Vysočinu přes sto zápasů v první i druhé lize.

OLOMOUC

Michal Vepřek (u míče).Michal Vepřek (u míče).Zdroj: Deník/Jiří Kopáč

MICHAL VEPŘEK
V Jihlavě působil dvakrát, v letech 2007 až 2009 a poté ještě seoznu 2013/2014.

SLAVIA PRAHA

Stanislav Tecl (vpravo).Stanislav Tecl (vpravo).Zdroj: Deník/Jiří Kopáč

STANISLAV TECL, LUKÁŠ MASOPUST
V nejlepším českém klubu působí patrně dva nejblýštivější diamanty z Vysočiny. Myšleno z klubu, i kraje. Útoční Tecl je odchovancem Herálce (HB) a v Jihlavě nastupoval v letech 2002 až 2009 a poté 2010-2012. V sezoně 2012/2013 odehrál jedenáct zápasů, ve kterých vstřelil deset gólů a vysloužil si přestup do Plzně. Poté nastupoval i za Jablonec, nyní prožívá už třetí angažmá ve Slavii.

Reprezentační záložník Masopust je odchovancem Božejovic a Kamenice na Lipou. Do Jihlavy přišel ještě jako starší žák a dres Vysočiny oblékal do roku 2014. Poté, stejně jako Tecl, absolvoval cestu přes Jablonec do mistrovské Slavie, kde je od roku 2018.