S novým mužem na trenérském můstku přivítají v pátek druholigoví fotbalisté FC Vysočina Jihlava v přímém záchranářském duelu Třinec. Premiéra kouče Davida Oulehly na lavičce Jihlavy bude mít ve 26. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začátek od 18.00.

Po sérii čtyř porážek v řadě se jihlavští fotbalisté v tabulce druhé ligy propadli až na třinácté místo. Ve středu proto vedení klubu odvolalo realizační tým na čele s Michalem Vávrou, který mužstvo vedl po odvolání hlavního trenéra Ondřeje Smetany.

Do závěrečných druholigových bojů povede FC Vysočina nový kormidelník, klubový odchovanec David Oulehla, jenž v Jihlavě v minulosti trénoval mládežnické výběry. Naposledy působil jako asistent Pavla Hapala v Baníku Ostrava. V roli hlavního kouče v minulosti vedl ve druhé lize Varnsdorf a Žižkov.

O návratu fotbalistů Pelhřimova (v bílo-černém) do divize už je prakticky jasno. To samé se ale z druhého místa může podařit také Slavoji Polná (v červených dresech).
Na obou pólech jasno. Fotbalisté v krajském přeboru vstoupí do poslední čtvrtiny

„Nabídka od mateřského klubu, kam se vracím po skoro deseti letech, přišla hodně rychle a nečekaně. Nyní musíme udělat všechno pro to, aby se v Jihlavě udržela druhá liga,“ prozradil pro klubový web novopečený trenér FC Vysočina.

Ten si uvědomuje důležitost nadcházejícího zápasu. Vždyť Třinec je na předposlední, sestupové příčce jen s dvoubodovým náskokem právě na Jihlavu.

Případný zisk tří bodů by proto měl cenu zlata. „Cítím z mančaftu zdravé odhodlání a chuť do práce. Věřím, že máme o soupeři dostatek informací. Hlavně se ale chceme soustředit na náš výkon,“ dodal Oulehla.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 26. KOLO
PÁTEK: Vyškov – Příbram (17.00), JIHLAVA – Třinec (18.00).
SOBOTA: Chrudim – Slavia Praha B (10.15), Vlašim – Olomouc B, Líšeň – Opava (oba 17.00).
NEDĚLE: Táborsko – Dukla Praha, Karviná – Prostějov (oba 17.00).
PONDĚLÍ: Sparta Praha B – Varnsdorf (11.00).


Načítám tabulku ...