Podzimní výsledky rozdaly karty následovně. Na čele silné trio z Havlíčkobrodska a v podstatě celá druhá polovina tabulky skupiny v pozoru před sestupovou hrozbou.

Lídři hovoří o postupových ambicích. Půlmistr ze Světlé je paradoxně mírně nespokojen. „K úplné spokojenosti mi chybí pět bodů,“ uvedl pro Deník trenér Jan Pohnětal. „Mít je, měli bychom větší polštář do jara, protože nejbližší konkurenty máme na jejich hřištích. Naším cílem je ale návrat do přeboru.“ Tam nastupovala Světlá naposledy před osmi lety.

Nejbližšími konkurenty myslel Pohnětal nováčka z Tisu a Pohled. Ten vloni na jaře přišel o postup až v posledním kole. Letos bude útočit trošku ze závětří. A s novým trenérem. V zimě nastoupil k celku Jiří Pabousek: „Chceme se poprat o vítězství ve skupině,“ přiznal cíl.

Připomeňte si podzimní utkání Štoky - Pohled:

Fotogalerie: fotbal Štoky - Pohled

V Tisu před sezónou o postupu nemluvili. „Na to bychom museli ještě posílit,“ vysvětloval trenér Jiří Trekoval. Podzim ale celku vyšel parádně a nováček může čeřit postupové hrátky i na jaře.

Do bitvy o postup mohou promluvit i Košetice a Kostelec. Spíše ale jednotlivými výsledky. Košetičtí totiž chtějí na jaře dávat ve větší míře příležitost mladým hráčům. A ani Kostelečtí nemluví o vysokých ambicích. „Od vedení žádné postupové úkoly nemáme, ale čeřit vodu na špici vody bychom chtěli,“ usmívá se trenér Zbyněk Peštál.

Na opačném pólu tabulky zatím dlí Třešť. Její ztráta však není kdovíjak veliká a boje o záchranu se bude účastnit zřejmě celá druhá polovina pořadí.

Akutní problémy mají i Přibyslav a Štoky, v klidu nemohou být ani v Mírovce, Lípě či v Humpolci.

Cíle za všechny lapidárně shrnul kouč Přibyslavi František Prchal: „To je jasné. Chceme se zachránit.“

Kdo vyhraje tuto skupinu 1. A třídy? Řekněte nám svůj názor v naší anketě.


Načítám tabulku ...