Solidní formu nabrali v posledních týdnech fotbalisté Ledče nad Sázavou v krajském přeboru.

Nedělní výhra 1:0 na půdě poslední rezervy Velkého Meziříčí byla už čtvrtým zápasem v řadě, v němž bodovali. „Podali jsme asi nejlepší výkon v probíhajícím ročníku. O tři body jsme se ovšem museli porvat, domácí nám nedali nic zadarmo,“ zdůraznil trenér Ledče Martin Turek.

Díky slabší koncovce musel jeho tým bojovat o důležitou výhru až do poslední minuty. „Poté, co jsme vítězství v posledních dvou domácích zápasech ztratili v úplném závěru, tam nějaký strach o výsledek cítit byl,“ připomněl.

Doma remízy s béčkem Žďáru a silnou Chotěboří, venku výhry na hřišti juniorek Vrchoviny a Velkého Meziříčí. Na předcházející sérii čtyř proher v řadě zareagoval celek ze středního Posázaví tím nejlepším možným způsobem. „Nic zásadního jsme ale nezměnili. Máme danou vizi, jak bychom se chtěli prezentovat,“ vysvětloval kouč Ledče.

Jednu skutečnost ale přece jen našel. „Jelikož jsme měli k dispozici široký kádr, nějakou dobu nám trvalo, než jsme trefili ideální sestavu. Ve Velkém Meziříčí poprvé v sezoně nastoupila stejná sestava jako týden předtím,“ zmínil.

Mrzet musí celek z Havlíčkobrodska ztráty bodů z duelů se Žďárem B a Chotěboří, když inkasoval vyrovnávací trefu v posledních minutách hry. „Hlavně ta se Žďárem mrzí. Nejprve hlavní sudí bezdůvodně nastaví tři minuty, v něm pak pomezní mává ofsajd, balon doskáče do branky a on najednou ukáže na středový kruh,“ kroutil hlavou.

Remízu s Chotěboří Turek bral. „Sice jsme vedli, ale pro hosty by to byla krutá prohra. V našich očích je ale remíza samozřejmě hořká. Za výkon v první půli jsme si výhru zasloužili, ve druhém se hosté zvedli,“ dodal.


Načítám tabulku ...