V utkání čtyřiadvacátého kola remizoval druhý Tis s vedoucí Přibyslaví 1:1. Přibyslav tak udržela tříbodový náskok na čele a míří za prvenstvím v soutěži. Vzhledem k tomu, že do I. A třídy půjdou z obou skupin I. B třídy celkem čtyři týmy, postupovou pozici drží bezpečně i Tis.

V Tisu se hrál v sobotu kvalitní fotbal, v němž se prosadili osvědčení střelci obou soupeřů. V první půli otevřel skóre svou třicátou trefou v sezoně Jan Marek. „V první půli jsme byli o něco lepší my,“ poznamenal funkcionář Tisu Viktor Kučera ke gólu z osmnácté minuty.

A pokračoval. „Příležitosti byly ale na obou stranách, hrál se otevřený fotbal. Kdybychom zvýšili na 2:0, bylo by asi rozhodnuto,“ odhadoval.

Zatímco fotbalisté Chotěboře (ve žlutých dresech) jsou zapojení do boje o možný postup do divize, Rapotice (v zelených dresech) ještě nemají jistotu záchrany v přeboru.
Fotbalisté Rapotic zaskočili favorita. Rozjetá Chotěboř poskočila na druhé místo

Jenže po přestávce získávali postupně převahu hosté. Na vyrovnávací gól Josefa Imramovského, jednu ze střeleckých osobností Přibyslavi, si ale museli počkat do 82. minuty. „S bodem jsem spokojený, remíza je asi spravedlivá. Postupně jsme získali herní převahu, ve druhém poločase se Tis nedostal do našeho vápna,“ hodnotil utkání trenér Přibyslavi František Prchal.

Podle Viktora Kučery je šance jeho mužstva na změnu pořadí na čele soutěže ve prospěch Tisu už jen teoretická. „Přibyslav celou sezonu potvrzovala, že má kvalitní tým, prvenství si už vzít nenechá,“ uznal kvalitu sobotního soupeře Viktor Kučera.

Tis hraje v předposledním kole v Lučici a končí doma s Antonínovým Dolem. Přibyslav nejdřív jede do Antonínova Dolu a roční působení v I. B třídě završí doma s Leštinou.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v černobílém) mají jistou příslušnost k divizi i pro následující ročník. Naopak Bystřice je dvě kola před koncem v obtížné roli.
Remízy pomohly Humpolci i Slovanu k záchraně. Šance Bystřice ale ještě dál žije

Jasno je také ve spodní polovině tabulky západní skupiny nejnižší krajské fotbalové soutěže. Zpět do okresního přeboru mají namířeno fotbalisté předposlední Havlíčkovy Borové, stejně jako poslední České Bělé. Ta za skoro celý soutěžní ročník ani jednou nezvítězila.


Načítám tabulku ...