František Černohlávek, TJ StřítežZdroj: is.fotbal.czVe Stříteži si skalp prvního týmu soutěže dosyta užili. Stejně jako František Černohlávek: „Na jaře jsem dal víc branek v zápase několikrát, ale tohoto výkonu si cením asi nejvýše,“ netajil. „Jako tým jsme zahráli dobře a dá se říci, že vlastně každá střela mi tam spadla.“

Sedmadvacetiletý kanonýr přestoupil do Stříteže teprve v březnu tohoto roku. Po předchozích štacích ve Spartě Kutná Hora, Čáslavi, Kolíně, Mladé Boleslavi a Sokole Kaňk přesídlil na Jihlavsko. „S přítelkyní jsme se chtěli osamostatnit od rodin, takže jsme se ocitli zde na Vysočině. Ona to navíc spojila se studiem v Brně, proto jsme si vybrali Jihlavu jako místo uprostřed,“ vysvětlil Černohlávek.

V posledním kole krajského přeboru starších žáků zdolal Sokol Bedřichov (v červeném) na svém stadionu FC Chotěboř 2:1 a kromě prvenství v soutěži slavil i postup do divize.
Splněný sen kluků, říká po postupu Cvach. Soupeři gratulujeme, vzkazuje Křivský

A v dresu Stříteže se mu nadmíru daří. Během jara v něm nastřílel už dvacet gólů. Není proto divu, že záhy přiletělo laso a ze třetí třídy zamíří výš. „Už mě ulovil pan Babínek ze Sapeli Polná,“ prozradil Černohlávek čerstvou novinku. „Mluvili jsme spolu, dohodli se, a v létě tam nastupuji do přípravy. Kluby už jsou také dohodnuty.“

Poslední utkání za svůj současný klub odehraje Černohlávek o víkendu na hřišti v Rantířově proti místnímu béčku. „Stříteži moc děkuji, že mi dala šanci se tady na Vysočině rozkopat,“ využívá rozhovoru pro poděkování klubu ostrostřelec, který se prostřílel na třetí příčku pořadí kanonýrů.

Rodiče Tomáše Součka, maminka Iva a otec František, nebudou při středečním finále Konferenčním ligy v pražském Edenu chybět.
Blízcí na tribuně. Tomáš Souček bude mít v Praze rodinu, táta chválí jeho formu

Na lídra Vojtěcha Jelínka právě z Nadějova mu chybí pět přesných tref. Zkusí ho ještě předehnat?

„Tak to nevím. Samozřejmě se o to pokusím, ale tohle je těžký úkol. Pět gólů jsme v této soutěži ještě nedal,“ loučí se se smíchem František Černohlávek.