Zápas se ale pro domácí nevyvíjel vůbec dobře. V jedenácté minutě inkasovali, skóre otevřel žďárský Petr Viliš. Navíc přišla Třebíč rychle o brankáře, ve 22. minutě střídal zraněného Matěje Beneše Pavel Kremláček, který si stoupl mezi tři tyče, přestože klasickým brankářem není. „Zvládl to výborně, řekl na adresu náhradníka v brance hrající trenér HFK Ivo Koníř.

Hosté povedený vstup do utkání prohospodařili nevalným výkonem po zbývající část hry. „Do zápasu jsme dobře vstoupili, v úvodu byli lepší a měli i další šance, ale pak jsme moc chybovali a domácí nás trestali. Naší hře v Třebíči chyběla kvalita. Dostali jsme laciné góly a potrestal nás vlastně jediný hráč,“ vracel se k nepovedenému utkání trenér žďárské rezervy Pavel Kubiš, který ocenil kvalitu hřiště, na němž se v neděli hrálo.

V neděli útočník FC Žďas Marek Šerý (v bílém u míče) dvěma góly do sítě ždíreckého Tatranu jen potvrdil, že nejlepším střelcem letošního ročníku divize není náhodou.
Jako na houpačce. Derby divizních fotbalistů Žďáru s Tatranem fanoušky nenudilo

Tím trestajícím hráčem byl třebíčský Vladimír Maleta, který zařídil všechny čtyři góly domácích. „Věděl jsem o něm, že je to kvalitní hráč, v neděli mu to při zakončování sedlo. Ale důležité bylo, že mu kluci šance připravili,“ říkal Ivo Koníř. „Přestože se nám začátek nepovedl, pořád jsme věřili ve vítězství a stále se snažili o náš atraktivní útočný fotbal,“ doplňoval své postřehy.

Hosté mohli zdramatizovat vývoj utkání ještě na konci prvního poločasu. Ve dvaasedmdesáté minutě snižoval Adam Homolka na 2:3, ale Třebíč dovedla duel s přehledem ke třem bodům. „Jsem rád, že se nám doma daří vyhrávat a dávat hodně gólů,“ dodával trenér HFK.

V Žďáru nad Sázavou nad Sázavou, který byl v neděli v Třebíč prakticky bez náhradníků, chtějí na nepovedené utkání co nejrychleji zapomenout. „Hrajeme o druhé místo v tabulce, v tom chceme pokračovat. Chyby jako v Třebíči ale nesmíme příště opakovat,“ doplnil hodnocení Pavel Kubiš.

Fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) mají po nedělní výhře na hřišti Polné (v červených dresech) na čele tabulky dvanáctibodový náskok.
Bez zaváhání. Fotbalisté Pelhřimova udělali výhrou v Polné další krok k postupu

HFK Třebíč hraje v devatenáctém kole znovu doma a hostí Bedřichov, s nímž se před rokem potkával v krajském přeboru. Žďár nad Sázavou B přivítá o nadcházejícím víkendu Budišov/Nárameč.

Druhý třebíčský celek v soutěži, vedoucí Fotbalová škola měla o uplynulém víkendu volno. Zápas Fošky na půdě Bedřichova byl, podobně jako další tři zápasy 18. kola, odložený kvůli deštivému počasí a neregulérnímu terénu.

Přesto může v kabině lídra východní skupiny I. A třídy vládnou spokojenost. Druhé Jemnicko nechalo dva body v Želetavě za remízu 2:2 a již zmíněné třetí béčko Žďáru padlo na půdě městského rivala Fotbalové školy.