Bezmála šest stovek diváků na hřišti Kamenice opět vidělo střelecký koncert domácího souboru, který krátce po uplynutí úvodní čtvrthodiny vedl už o dvě branky. „Hodně nám opět pomohla skvělá atmosféra. Našlapaný stadion nás hnal za výhrou od první do poslední minuty,“ lebedil si kapitán Kamenice Tadeáš Zahradník.

Jeho celek nasázel před dvěma týdny béčku Velkého Meziříčí šest branek, Žirovnice dopadla jen o málo lépe. „Rychlé dva góly nás uklidnily. Hosté pak snížili, což nás trošku znejistělo, ale v kabině jsme si k tomu o půli něco řekli. Hned po pauze jsme přidali třetí branku, což nás opět uklidnilo,“ popisoval kapitán nováčka.

Po třech kolech tak má Kamenice na kontě solidních šest bodů. „Říkali jsme si, že zápas s Žirovnicí by nám měl ukázat, jak na tom opravdu jsme. Vypadá to, že bychom se nemuseli o nic strachovat a mohli hrát v klidném středu tabulky,“ potěšilo Zahradníka.

Po třech kolech zůstávají fotbalisté Humpolce (v modrobílém) v divizní tabulce dál na nule. Naposledy schytali v sobotu výprask 1:5 na stadionu Břeclavi.
Havlíčkův Brod ztratil po pauze náskok, fotbalisté Humpolce venku schytali bůra

Žirovnice si ve třetím utkání připsala první prohru v sezoně. „Kamenice má dobrý tým, to jsme věděli. Na utkání jsme se připravovali, ale udělali jsme některé chyby, které domácí potrestali. Nováčkovský elán a euforie jsou na nich hodně cítit,“ přemítal asistent trenéra Žirovnice Martin Švec.

Musel tak uznat, že prohra jeho celku byla zasloužená. „Bohužel asi ano. První poločas od nás byl ještě celkem slušný. Sice jsme brzy po sobě dvakrát inkasovali, ale dokázali jsme snížit, navíc nám sudí pro údajný ofsajd chvíli před půlí neuznali další trefu. Ale druhý poločas se nám vůbec nepovedl. Nehráli jsme naši hru, uchylovali se jen k nákopům, nešlo nám to,“ mrzelo Švece.

Souboj dvou dosud nulových celků byl v sobotu k vidění na stadionu Náměště nad Oslavou. Lépe z něj vyšla rezerva Velkého Meziříčí, která si z Třebíčska odvezla tři body za výhru 3:0.

V táboře Náměště zavládlo po další porážce pochopitelné zklamání. „Trápí nás velká marodka, takže není moc z čeho vybírat. Navíc tentokrát zahrála řada hráčů pod své možnosti, nedařil se nám přechod do útočné fáze. Prohráli jsme zcela zaslouženě, vždyť jsme si nevytvořili jedinou gólovou příležitost,“ lamentoval kormidelník Náměště Luděk Hadraba.

Z mnoha šancí, které si fotbalisté FC Vysočina v sobotu v Karviné vypracovali, skórovali pouze jedinkrát. To se prosadil Araujo-Wilson (na zemi). Domácí celek byl ovšem produktivnější a bral tři body za šťastnou výhru 2:1.
Ach ta koncovka! Fotbalisté FC Vysočina poprvé padli, tři body nechali v Karviné

Ten si start do nové sezony představoval rozhodně jinak. To určitě, ale už před sezonou jsme oslabili odchodem některých hráčů. Navíc zatím se nám nepodařilo být ani jednou kompletní. Pět nebo šest hráčů základní sestavy je mimo hru, což je velký problém,“ nastínil.

Bude z toho letos pro Náměšť pouze boj o záchranu? „Věřím, když se všichni marodi uzdraví a budou k dispozici, že máme určitě na to, bojovat o vyšší pozice v tabulce. Momentální realita je ale taková, že to vypadá na boj o záchranu. Potřebovali bychom na některých postech posílit, což se nám dosud nepodařilo,“ doplnil Hadraba.

Premiérový bodový zisk v ročníku naopak notně povzbudil fotbalisty béčka Velkého Meziříčí. „Celých devadesát minut jsme měli jasně navrch, utkání jsme kontrolovali. Máme teď hodně mladý tým, který už potřeboval bodovat jako sůl. Je to pro nás rozhodně velké povzbuzení do dalších bojů,“ usmíval se trenér juniorky Velkého Meziříčí Libor Švec.


Načítám tabulku …