Další utkání o udržení v I. A třídě fotbalisté posledního Nového Rychnova nezvládli a ve 22. kole soutěže prohráli s Lípou 0:2. Ta si ve stále neúplné tabulce západní skupiny polepšila na osmé místo.

Přestože zbývají do konce sezony poslední čtyři kola, Lípa slavit záchranu zatím rozhodně nemůže. „V Novém Rychnově jsme získali moc důležité body, ale pořád ještě hrajeme o záchranu v I. A třídě,“ říkal po zvládnutém záchranářském duelu trenér Lípy Luděk Kovačík.

V Novém Rychnově naopak vědí, že se jim záchrana vzdaluje. „Znovu jsme dělali dětinské chyby. Chybí nám osobnost, tahoun. Mladí kluci se snaží, ale hrají křečovitě. Ve hře zůstává dvanáct bodů, třeba se ještě něco stane,“ říkal po sobotním utkání asistent trenéra Nového Rychnova Marek Císař.

Tři body, které fotbalisté Vrchoviny (v zelených dresech) v sobotu ztratili v duelu proti posledním Vítkovicím, jim mohou v konečném účtování citelně chybět.
Pořádná rána do vazu. Fotbalisté Nového Města se vzpamatovávají z velkého šoku

Na předposlední Třešť, která v neděli porazila 2:1 Mírovku, ale ztrácí Nový Rychnov už pět bodů. Celek z Jihlavska má po zisku důležitých tří bodů navíc jen minimální ztráty na mužstav v tabulce před sebou.

Utkání v Novém Rychnově orámovaly góly na samém začátku i konci zápasu. Skóre otevřel ve 4. minutě David Toman. „Sice jsme měli celý zápas hru po kontrolou, ale rychlý gól byl důležitý, uklidnil nás,“ připomínal Luděk Kovačík. „Čekal jsem to těžší, ale naši zkušení hráči dobře hru dirigovali a soupeři jsme nic nedovolil. V Novém Rychnově je kvalitní hřiště, to nám vyhovovalo,“ poznamenal trenér Lípy.

Novorychnovský Marek Císař viděl dění na hřišti podobně. „Lípa byla v sobotu lepší. My jsme za celých devadesát minut nevystřelili na branku. Dlouho nás držel gólman Jiří Holan, nakonec jsme ještě jednou inkasovali,“ dodával v pozápasovém ohlédnutí Marek Císař.

Fotbalisté béčka Tisu nasázeli ve druhém poločase Věžnici patnáct branek. Ilustrační foto.
KANONÝR DENÍKU: Do utkání šel z lavičky, i tak stačil Kozlík vstřelit pět branek

Gólový účet podtrhl v 86. minutě Jakub Havel. Lípa dohrává ve středu 17. května utkání s béčkem Humpolce, v případě plného bodového zisku se posune na lichotivé třetí místo.

Nesmírně dramatická je situace na špičce tabulky I. A třídy – skupiny A. Vedoucí Pacov gólem z poslední minuty prohrál 1:2 v Košeticích. Druhý Pohled však jen remizoval 0:0 s Telčí a na lídra ztrácí čtyři kola před koncem jediný bod.


Načítám tabulku ...