Přibyslav zvolila před sezonou I. B třídu namísto krajského přeboru dobrovolně a kvalitu ukazovala po celý soutěžní ročník. O postupu hovořil už na podzim Radek Havlíček, jehož na postu trenéra vystřídal v zimní přestávce František Prchal. „Chtěli jsme postoupit a jsem rád, že jsme to zvládli,“ říkal František Prchal po remíze 1:1 v Tisu ve čtyřiadvacátém kole.

Přibyslav jen třikrát prohrála, měla nejlepší útok v soutěži a po vítězném podzimu zvládla i jaro, kdy ztratila jeden bod na Tis. Na jaře prohrála jednou, a sice na 1:2 na hřišti béčka Ždírce nad Doubravou. V sezoně získala 65 bodů, ovládla i dílčí tabulky zápasů doma a venku.

Postupovými ambicemi se netajil právě ani Tis, nejlepší mužstvo jara v soutěži. „Přibyslav potvrzovala své kvality, my jsme hráli o postup a z druhého místa se to podařilo,“ mohl si pochvalovat rovněž s předstihem funkcionář Tisu Viktor Kučera.

Fotbalisté Pohledu (v bílém) měli postup do krajského přeboru na dosah, přišli o něj až v posledním kole po porážce 0:1 v Mírovce.
Hodnocení 1. A třídy: Dramatická skupina A. Radost v Pacově, šokující pád Telče

Tis byl po podzimu třetí, na Přibyslav ztrácel čtyři na druhé béčko Chotěboře dva body. Mužstvo postupně stabilizovalo svoji výkonnost, na jaře jako jediné v soutěži neprohrálo. Naposledy nebodovalo 16. října loňského roku, kdy v 11. kole prohrálo 2:3 v Přibyslavi. Právě na první Přibyslav ztratil Tis tři body. Zajímavostí je, že doma Tis jako jediný v soutěži ani jednou neprohrál, přesto skončil i v tomto kritériu za Přibyslaví.

Třetí skončila rezerva Chotěboře, která odehrála bez porážky naopak podzim, ale na jaře střídala úspěchy s nezdary. Přesto přidala na své konto dvacet bodů a se čtyřiapadesáti body celkem zakončila sezonu se čtrnáctibodovým odstupem před pronásledovateli.

Čtvrtý Pelhřimov B, jednoho z nováčků v soutěži, a desátý Ždírec nad Doubravou B nakonec dělilo jen pět bodů. Pelhřimov, stejně jako pátý Batelov a šestá Lučice těžily z bodového zisku v podzimní části soutěže. Lepší polovinu tabulky uzavírá rezerva Světlé nad Sázavou, která v dílčím jarním účtování obsadila lichotivou třetí příčku.

S jistotou prvotřídní příslušnosti i pro příští sezonu dohrály soutěž Leština, která hrála loni I. A třídu, nováček Jamné a už zmiňovaný Ždírec nad Doubravou B. Vydařené jaro postupně dodávalo jistotu Dobronínu, který hrál loni rovněž o soutěž výš, a nakonec i Antonínovu Dolu.

Fotbalisté Pelhřimova (na snímku) převzali v sobotu pohár pro vítěze letošního ročníku krajského přeboru. Nutno dodat, že naprosto zaslouženě.
Krajský přebor pod lupou: Pelhřimov stvrdil roli favorita, dolů míří dva kluby

Naopak o dvojici nejhorších týmů v soutěži bylo podobně jako o postupujících rozhodnuto s předstihem. Třináctá Havlíčkova Borová šla do jara s osmi podzimními body, ale tři jarní z úvodního březnového kola zůstaly nakonec osamoceny. Se čtrnácti body se soutěž nedala zachránit.

Poslední skončil nováček z České Bělé. „Zkusili jsme si I. B třídy a vracíme se tam, kam patříme,“ uznal ve finiši jarních bojů trenér České Bělé Petr Veselka. Povzbudivou zajímavostí pro nejhorší tým je skutečnost, že sedm z celkových devíti bodů získala Česká Bělá v závěrečných třech kolech.

Západní skupinu nejnižší krajské fotbalové soutěže doplní vítězové okresních přeborů z příslušných okresů. Z Havlíčkobrodska fotbalisté Habrů, z Pelhřimovska pak rezerva Kamenice nad Lipou. Nejlepší tým okresního přeboru Jihlavska, fotbalisté Rantířova, zřejmě zamířií do skupiny B. 


Načítám tabulku ...