Mužstvo, které po předešlé sezoně dobrovolně opustilo krajský přebor, přezimovalo s šestatřiceti body na čele A skupiny fotbalové I. B třídy. Nejbližší pronásledovatelé, Chotěboř B a Tis, se za Přibyslav seřadili s dvoubodovými odstupy.

Z osobních důvodů po podzimu odešel od mužstva trenér Radek Havlíček, na trenérskou lavičku usedl František Prchal, který tak už vedl i zimní přípravu, s níž začali v Přibyslavi v půlce února. „Účast na trénincích je slabší, než bych si představoval. Pravidelně chodilo tak šest sedm kluků, občas se přidal někdo další z kádru, s nímž počítám pro jarní část mistrovských utkání,“ zmínil k přípravě František Prchal.

Fotbalisté Radešínské Svratky (v tmavém) jsou po polovině ročníku východní skupiny I. A třídy na čele relativně vyrovnané tabulky.
Fotbalisté Radešínky na postup netlačí, návratu do I. A třídy se ovšem nebrání

V kádru došlo k citelné obměně po odchodu z krajského přeboru do I. B třídy loni v létě, oproti podzimu v něm už žádné změny nenastaly. Už na podzim začali dostávat prostor nadějní kluboví dorostenci, s nimž v Přibyslavi počítají i pro příští sezony.

Lídr A skupiny I. B třídy má za sebou dvě přípravná utkání, ani v jednom z nich výsledkově neuspěl, ale hrál se silnými protivníky. Na konci února ale změřil síly s lídrem A skupiny I. A třídy a s ambiciózním Pohledem prohrál na umělé trávě v Chotěboři 2:4. O první březnové sobotě se Přibyslav vypravila na přípravný zápas do Žďáru nad Sázavou, kde prohrála 0:3 s lídrem B skupiny I. B třídy Radešínskou Svratkou.

Cíle v sezoně zůstávají stejné, jaké přibyslavský fotbalový klub hlásil po podzimu. „Pořád platí, že chceme využít slušně rozehranou sezonu a postoupit do I. A třídy. Na krajský přebor v současnosti nemyslíme, o něm budeme uvažovat, až budeme mít na přebor kádr,“ poznamenal k možnému návratu do krajského přeboru František Prchal.

Jen tři body ztrácí po polovině sezony fotbalisté Pacova (v modrobílém) na vedoucí Pohled v západní skupině I. A třídy.
Fotbalisté Pohledu s Pacovem za zády jdou do jarních bojů se slušným náskokem

Největšími konkurenty v jarních bojích o vítězství v soutěži bude mít Přibyslav v rezervě Chotěboře a v Tisu. Utkání Tisu s béčkem Chotěboře je na programu hned ve druhém jarním kole. Přibyslav bude hrát s nejbližšími pronásledovateli na jejich hřištích, v Chotěboři ve dvacátém a v Tisu ve čtyřiadvacátém kole.

O záchranu bude hrát v první řadě kvarteto od jedenáctého po čtrnácté místo, tedy Dobronín, Havlíčkova Borová, Antonínův Důl a Česká Bělá.


Načítám tabulku ...