V Jamném se hrál o velikonoční neděli dopoledne bojovný zápas, v němž hosté potvrdili svou současnou výkonnost. „Ubojovali jsme to! Jamné hraje doma dobře, umí využít menší hřiště a to platilo i tentokrát,“ vracel se k utkání funkcionář Tisu Viktor Kučera.

Hosté šli do vedení zásluhou Tomáše Vacka v desáté minutě. „Úvodních deset minut jsme byli pod tlakem, probudili jsme se až inkasovaným gólem,“ říkal trenér Jamného Stanislav Muzikant. Pak se hra přece jen vyrovnala, důsledkem byl vyrovnávací gól, který ve 36. minutě obstaral vydařenou střelou z půlky Zbyněk Tlačbaba. „Byl to parádní fotbalový moment,“ glosoval vyrovnávací trefu trenér domácích.

Divizní fotbalisté Humpolce (v pruhovaném) se na Velký pátek rozešli s domácím Havlíčkovým Brodem smírně po nerozhodném výsledku 1:1.
Fotbalisty Humpolce zachránil v závěru Pešek, z Brodu si odvezli alespoň bod

Jenže vzápětí přišlo Jamné o klíčového útočníka Pavla Matějíčka, který musel pro zranění ve 39. minutě střídat, a Tis získal důležitou převahu. „Druhá půle byla v režii hostů, nepřítomnost Pavla Matějíčka byla citelná, my jsme spoléhali na náhodné šance,“ komentoval dění ve druhém poločase Stanislav Muzikant, trenér nováčka nejnižší krajské fotbalové soutěže.

Nakonec dali tak trochu náhodný gól favorizovaní hosté, nedorozumění v zadních řadách domácích potrestal svým druhým zápisem mezi střelce v 67. minutě Tomáš Vacek. „Tři body z Jamného jsou pro nás moc důležité. Odskočili jsme béčku Chotěboře, které prohrálo ve Světlé, dál stíháme vedoucí Přibyslav. Když si to nepokazíme, můžeme zůstat až do konce jara ve hře o postup,“ připomínal Viktor Kučera.

V příštím kole hraje Tis doma s rezervou Světlé nad Sázavou, Jamné jede do České Bělé.

Blanenští fotbalisté (v tmavém) zdolali na svém hřišti Vrchovinu 1:0.
OBRAZEM: Tvrdá hra Blansku nevadila, výhru nad Vrchovinou zařídil Kapur

Fotbalisté vedoucí Přibyslavi sehráli v 17. kole I. B třídy hodně bláznivý domácí zápas proti rezervě Pelhřimova. První půle, po níž se do šaten oba celky odebraly za nerozhodného stavu 1:1, byla ještě relativně klidná.

Ale druhé dějství nabídlo pořádnou přestřelku. Hosté čtyři minuty po půli otočili na 1:2. Na to ovšem lídr tabulky reagoval třemi vstřelenými góly v rozmezí 52. a 57. minuty - 4:2. Pelhřimov za chvíli snížil na rozdíl jediné branky, ale dva góly v závěrečné desetiminutovce znamenaly spíše hokejovou výhru celku z Havlíčkobrodska 6:3.