Sezona skončila, zapomeňte. To si mohou říci fotbalové kluby, které v ročníku 2022/2023 působily v moravskoslezské divizi D, stejně jako v krajských soutěžích Vysočiny.

Deník se zaměřil na konečnou situaci ve všech zmíněných soutěžích.

MS DIVIZE D
Z devítky klubů z Vysočiny se minimálně na rok ze čtvrtou nejvyšší soutěží loučí fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem. Ti na rozloučenou inkasovali výprask 1:6 v derby ve Žďáře nad Sázavou.

Díky této výhře se fotbalisté FC Žďas stali nejlepším týmem na druhých místech ze všech tří skupin a dostali nabídku postupu do MSFL.

Sobotní duel předposledního kola třetí ligy mezi domácími fotbalisty Nového Města na Moravě (v zelených dresech) a Kvítkovicemi přinesl po třech brankách na obou stranách.
VIDEO: Podívejte se, jak fotbalisté Nového Města v sobotu stáhli třígólové manko

KRAJSKÝ PŘEBOR
Poslední dvě tajenky jsou rozluštěné. Druhé místo za do divize postupujícím vítězným Pelhřimovem obsadil Slavoj Polná. Na postup to ale stačit nebude, další dvě místa navíc v divizi obsadí stříbrné celky z jihu a severu Moravy.

Pád Bystřice do přeboru vůbec nepotěšil Dukovany. Předposlední celek tabulky se tak po jednom roce mezi krajskou elitou vrací zpět do I. A třídy, spolu s Náměští.

I. A TŘÍDA
Mezi krajskou smetánku se po devíti letech opět vrací fotbalisté Slavoje Pacov. Před posledním kolem vedoucí Pohled totiž prohrál v Mírovce a Slavoj jej po výhře nad Rozsochatcem v tabulce předskočil. O postupu FŠ Třebíč ze skupiny B už bylo nějakou dobu rozhodnuto.

Pád ze druhé nejvyšší krajské soutěže postihl v každé skupině dva nejhorší týmy. O sestupu Nového Rychnova, Velkého Beranova a Nedvědice bylo už před posledním kolem rozhodnuto. Telč se ještě mohla zachránit, ale na závěr doma nedokázala zdolat právě poslední Nový Rychnov a tak míří také o patro níž.

Fotbalisté Nové Vsi (v tmavě žlutých dresech) zdolali v domácí rozlučce s letošním ročníkem krajského přeboru celek Sapeli Polná těsně 2:1.
VIDEO: Podívejte se na sestřihy vítězného zápasu fotbalistů Nové Vsi nad Sapeli

I. B TŘÍDA
Jen rok se v nejnižší krajské soutěži ohřála Přibyslav. Ze západní skupiny ji také s velkým náskokem doprovodil Tis. V béčku si po roce zopakoval postup nováček z Borů, druhé místo si před Radešínskou Svratkou pohlídala Luka nad Jihlavou.

Největší záchranářský souboj se odehrál o pátého černého Petra. Hamry v béčku prohrály i s posledním Stonařovem, Stařeč doma pro změnu vysoko podlehla vítězným Borům. Oba celky tak zůstaly na dosavadním bodovém zisku, což znamená jejich pád do okresu. Navzdory debaklu 0:9 v Tisu se tak mohli ze záchrany radovat hráči Antonínova Dolu.

POSTUPY A SESTUPY 2022/2023
MS DIVIZE D
Sestup: Bystřice nad Pernštejnem

KRAJSKÝ PŘEBOR
Postup: PELHŘIMOV
Sestup: Náměšť n. O.-Vícenice, Dukovany

I. A TŘÍDA
Postup: FŠ TŘEBÍČ, PACOV
Sestup: Telč, Nový Rychnov, Velký Beranov, Nedvědice

I. B TŘÍDA
Postup: PŘIBYSLAV, TIS, BORY, LUKA NAD JIHLAVOU
Sestup: Havl. Borová, Česká Bělá, Stařeč, Hamry n. S., Stonařov