Na lavičce Světlé nad Sázavou tak ještě zaskakoval manažer týmu Miloš Malina, který roli trenéra plnil celý podzim, a svého následovníka omlouval. „Měl dlouho dopředu domluvený sraz s bývalými spoluhráči z Liberce,“ vysvětloval.

Zápas rychle ztratil jakoukoliv zápletku. Světelský brankář Karban lovil ze sítě jeden míč za druhým. Poprvé pro něj sahal už ve čtvrté minutě. Na trefu Zástěry rychle navázali další humpolečtí střelci. Po čtvrthodině to proto bylo o tři branky, skóre do poločasu narostlo na dvojnásobek. „Sice v zápase o nic nešlo, ale mě potěšilo, jak se nám střelecky dařilo,“ neskrýval spokojenost trenér vítězů Lukáš Staněk.

Hosté měli v prvním poločase jen jednu šanci. Za stavu 2:0 uháněl na brankáře Štros, ale snížit nedokázal. Proto se Milanu Malinovi zápas hodnotil špatně. „Humpolec nám udělil lekci z produktivity. Výsledek absolutně neodpovídá hře. Domácí byli samozřejmě lepší a vyhráli zaslouženě, ale ne o osm branek,“ prohlásil.

Taekwondistka Iveta Jiránková spolu s klubovým trenérem Petrem Lackem.
Sen taekwondistky Jiránkové o medaili skončil, nestačila na vítězku olympiády

Humpolec protočil na hřišti takřka dvě různé sestavy. Ta ve druhém poločase už měla roli hodně usnadněnou. Přesto trenér Lukáš Staněk prý s jejím motivováním neměl problém. „Kluci vědí, o co hrají. Je nás poměrně dost, proto si nikdo nemůže dovolit ani v této době utkání vypouštět. Je jasné, že s blížícím se koncem zápasu a při jednoznačném vedení už nás hlad po dalších gólech opouštěl. To je ale v takové situaci pochopitelné,“ vyjádřil se.

Radost mu neudělal jen asistent Pavel Štěpán. Ten si za rozhodnutého stavu šel ve druhém poločase zahrát, ale po pár minutách musel kvůli svalovému zranění ze hřiště.

Humpolec – Světlá n. S. 8:0
Góly: Pešek 2, Zástěra, Pecha, Luňáček, Tomovič, Šerý, M. Havel. Poločas: 6:0. Humpolec – 1. poločas: Kříž – Kameš, J. Maršík, Pecha, Řezáč – Tomovič, Zástěra, Luňáček, Šerý – Dalík, Pešek. Humpolec – 2. poločas: Kříž – Kopic, D. Maršík, Rychetník, Alt – Tomovič, Kratochvíl, L. Havel, Svoboda – Pešek, M. Havel. Světlá n. S.: Karban – Burda, Karel, Pártl, Suk – Krajanský, Vebr, M. Čálek, Teslík – Štros, Prášek. Střídali: T. Čálek, Muzikář, Filippi.