Havlíčkova Borová si prohrála zápas s Rozsochatcem už v prvních sedmnácti minutách, kdy si nechala dát tři branky.

LUČICE – POHLED 1:3

V prvním poločase měli více ze hry domácí, ale využili jen jednu šanci. Když zachytili rozehrávku na soupeřově půlce a Pech střelou z velkého vápna otevřel skóre.

Vstup do druhého poločasu domácí absolutně nezvládli, když během sedmy minut inkasovali hned třikrát. Nejprve Lučice propadla v obraně a toho využil Gruber. Poté se trefil z přímáku Eis a nakonec využil nepozornosti Klement.

Góly: 11: Pech – 46. Gruber, 48. Eis, 52. Klement. Rozhodčí: Holub. ŽK: 2:2. Diváci: 45. Poločas: 1:0. Lučice: Rýdl – Hübner, Pavlík, Krupička (59. Zvolánek), Jonáš, Vrána, Cisař, Pecha, Pech, Blažek, Lančarič, Pohled: Vašíček – Siebenbürger, Moučka, Eis, Gruber – Drlík, Klement, Drlík, Ranecký – Moučka, Mach.

H. BOROVÁ – ROZSOCHATEC 0:3

Domácí fotbalisté absolutně nezvládli vstup do zápasu, protože v 17. minutě už prohrávali o tři branky. Navíc všechny tři branky padly po podobných situacích. Hosté totiž po centru byli absolutně neobsazení a toho využili Radek Venc a Pelikán. Ve zbytku byli domácí chvílemi i lepším týmem, ale jejich tři šance nevyužili.

Ve druhé půlce už domácí hru otevřeli a chtěli s výsledkem chtěli něco udělat. Jenže nejvíce hrozili hosté z brejků a tak Havlíčkovu Borovou podržel brankář Pavel Veselý, který zabránil ještě většímu rozdílu ve skóre.

Góly: 2. R. Venc, 5. a 17. Pelikán. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:4. ČK: 0:1. Diváci: 57. Poločas: 0:3. Havlíčkova Borová: Pavel Veselý – Sobotka, Neubauer, Němec, Béna, D. Lupták, V. Paušíma, Antl, Z. Frühbauer, Rakušan. Rozsochatec: K. Peňáz – Horák (86. Chlubný), P. Dundáček (46. Šimek), Brož, Meloun, D. Dundáček, R. Venc, Pelikán, Plodík, Bílek (58. M. Peňáz), M. Venc (56. Fiala).

HABRY – TIS 4:2

Habry se konečně dočkaly vítězství. Konečně jim navíc vyšel i vstup do zápasu a šly do vedení, když se trefil Lacina a chvilku před poločasem kopaly penaltu a zvýšily své vedení. Jenže hosté ještě minutu před koncem snížili po chybě domácích. Desenský chvíli po návratu na hřiště vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Jenže pak Novotný sice opět snížil, ale domácí se nezalekli a dali na 4:2 a pak ještě napálili břevno, tyčku a dvakrát šli sami na brankáře.

„Konečně to vyšlo, myslím, že v Lípě už bylo znatelné zlepšení. Moc nám pomohli kluci z béčka. Ve druhým poločase jsme měli větší chuť po vítězství. Kluci to odmakali, ve stavu v jakém jsme, tak to kluci nevzdávají,“ řekl k utkání haberský kouč Jiří Černý.

Góly: 15. Lacina, 42. Fanta (PK), 51. Desenský, 79. Klouček – 44. a 56. Novotný. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Habry: Vala – R. Krátký, Martin Janouch, Klouček, Michal (90. Rainiš), Vlček, Korel, Lacina (46. Desenský), Fanta (66. Dibelka), Bernat, Vavřička (88. Příbramský). Tis: Sojka – Bárta, Kučera, P. Šidlák, Vala (77. Mareš), Kafka (46. Miřátský), Šiška, Rosecký (46. Pavlas), Novotný, Zezulák, Radil.

LÍPA – A. DŮL 0:2

Domácí prohráli po dvou chybách brankáře. Nejprve v první půlce pustil Vašák za svá záda střelu téměř z půlky hřiště. Ve druhém poločase pak zaspal, když mu Pokorný ve skluzu píchl balon špičkou do sítě.

„Hosté měli dvě střely na bránu a dali dvě branky. Měli jsme šance, tři šance v první půlce, a ve druhé jsme měli také tlak, ale soupeř hrál v takovém bloku, který jsme nedokázali překonat. Měli jsme tam nějaké střely z dálky, ale nic moc to nebylo,“ řekl k utkání lipský kouč Josef Kutlvašr.

Góly: 29. Kovačík, 48. Pokorný. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:0. Diváci: 56. Poločas: 0:1. Lípa: Vašák – M. Prokš, Kutlvašr, Michal Fejt, Vendl, Sochor, P. Souček, Šimek, Vácha (69. Morkus), R. Souček, Havel.

ŠMOLOVY – ŽDÍREC N. D. B 2:0

V utkání byli domácí lepším týmem. Soupeř je neohrozil pomalu ani jednou. Do vedení šly Šmolovy ve 26. minutě, kdy po rohovém kopu se ve skrumáži nejlépe zorientoval Svoboda a mířil z první pod šibenici. A tři minuty před pauzou navýšil stejný hráč vedení, kdy využil přesnou přihrávku, utekl za obranu a šel sám na brankáře.

Po změně stran mohli domácí navýšit náskok, ale samostatné nájezdy neproměnil Svoboda a ani Vavruška.

Góly: 26. a 42. Svoboda. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 3:2. Diváci: 55. Poločas: 2:0. Šmolovy: Vaněček – Korba, Rudolf, Kulhánek, Kučírek, Strašil (89. Kocman), Martínek, Bališ, Vavruška (83. Dvořák), Svoboda, Petr (73. Toman). Ždírec nad Doubravou B: Šťáral – Kysilko, M. Vomela (69. Bílek), Němec, Fajt, Tlustý, Zahradník, Máša, Bříza (79. Běhounek), Dubský (56. Navrátil), Beran.

N. RYCHNOV – CHOTĚBOŘ B 5:1

Góly: 10., 21. a 62. (PK) Faltýnek, 35. Šustr, 90. Kratochvíl – 63. Krédl. Rozhodčí: Dušovský. ŽK: 3:1. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Chotěboř B: Chalupa – Čapek, Málek, Janda, Tůma, Pfeffer (46. Rychlý), Ledvinka, Krédl, Doležal, Vepřovský, Šimoňák.

ČERNÍČ – H. BROD C 7:2

Góly: 12. a 52. Kříž, 50. Lovětínský, 70. Čermák, 75. a 76. Lacina, 84. Brom – 23. Nechvátal, 80. Bělák. Rozhodčí: Stratený. ŽK: 2:3. Diváci: 47. Poločas: 2:1. Havlíčkův Brod C: Duben – Stojan, Bělák, Novotný, Nechvátal (52. Fišer), M. Mareš, Kuchta (60. Soukup), Tůma, Klofáč (57. Bouda), Němec (46. Kubát), Stránský (69. Fialka).