„První půlku jsme zaspali. Soupeř byl lepší a měl dvě tutovky, které ale zneškodnil Pavel Veselý,“ přiznal horší vstup do zápasu trenér Borové Roman Brukner. Po změně stran se ale domácí příliš nezlepšili. „Hosté tak využili naší laxnosti a z brejku šli do vedení,“ uznal Brukner. Pak ale fotbalisté Havlíčkovy Borové přidali na obrátkách. Vytvořili si tři tutovky. Dvě z nich zneškodnil lipský brankář a jedna rána Romana Provazníka skončila na břevnu.

„Takže jsme měli i trochu smůly. Naštěstí ale v 91. minutě po sérii rohů a dorážek se trefil do prázdné brány Jakub Janáček,“ přiblížil šťastný moment pro jeho tým Brukner. Borová remízou potvrdila to, že zatím sbírá body jen s týmy z Havlíčkobrodska. Na úvod totiž podlehla Novému Rychnovu a nedařilo se jí ani v Černíči, kde dostala bůra. Ovšem s Pohledem a se Šmolovy brala plný počet bodů a o víkendu nakonec i s Lípou. „Je to jednom náhoda. Vůbec jsme to takhle nebrali,“ řekl Brukner, který je zatím se startem spokojený na půl.

„Je to tak padesát na padesát. Některé zápasy se povedly, některé méně. Ale daří se nám zapojit tři mladé dorostence, kteří naskakují do každého zápasu a zlepšují se,“ pochvaluje si borovský kouč.

To Lípa měla zatím za soupeře jen týmy ze svého okresu a klopýtla jen v Rozsochatci. Jinak se jí dařilo s Pohledem, Chotěboří B i Tisem. Dva body ztratila v Borové.

„Bod bychom před zápasem brali, ale po zápase je to pro nás ztráta a ještě když branka padla v 91: minutě,“ smutnil lipský kouč Josef Kutlvašr. „Konečně jsem dali sestavu trochu dokupy a panuje u nás pohoda,“ tak je to na výkonech znát.