Kanonýr utkání Daniel Žáček otevřel skóre zápasu, poté přidal ještě třetí a pátý gól Štoků do poločasové přestávky. „Zápas nejen mně, ale celému týmu sedl výborně. Navíc Světlá byla oslabená. Chyběl jim gólman, což bylo hodně znát,“ glosoval zápas jedenadvacetiletý útočník. „Ty čtyři kousky se mi podařilo nasázet především díky klukům,“ dodal skromně.

Svůj čtvrtý gól přidal Žáček po hodině hry a mohl spokojeně patnáct minut před koncem vystřídat. V této sezoně toho zatím mnoho neodehrál, nastoupil jen do čtyř utkání. Přesto v nich stihl nastřílet sedm branek. „Studuji vysokou školu v Brně, takže nemám tolik času jezdit na tréninky a zápasy. Když prostě mohu přijet, tak nastoupím,“ prozrazuje Žáček důvody svých absencí.

I tak je ale na druhém místě střelecké tabulky soutěže. Tu mimochodem vede jeho spoluhráč Jan Žila se třinácti trefami. „V mládeži jsem nastupoval v záloze, na kraji i ve středu. Postupem času mě trenéři začali stavět do útoku a už mi to zůstalo. V mužích jsem dal nejvíce hattrick, v mládeži se mi ale párkrát podobný střelecký výkon povedl,“ ohlédl se Žáček za svojí dosavadní kariérou.

Štoky se po své ostrostřelbě probojovaly na třetí pozici. Na lídra ztrácí šest bodů. „Vloni jsme se zachránili jen tak tak,“ připomíná Žáček. „Letos nás posílili Honza Žila z Rakouska a Míra Boček (oba se také proti Světlé střelecky prosadili - pozn. aut.), což je hodně znát. O nějakých postupových ambicích nevím, ale určitě jsme všichni rádi, že jsme v horní polovině tabulky.“