Svůj střelecký apetit nechtěl Adam Vostál nijak zveličovat. „Vítězství je zásluhou výkonu celého týmu,“ chválil především své spoluhráče. „Většina mých gólů byla takových jednodušších. Nebylo to nic těžkého. Dva jsem dal z dorážky, jeden byl víceméně do prázdné brány… Soupeř se navíc pořádně nesešel, protože měl velkou marodku. Prostě všechno nám hrálo do karet.“

Adam Vostál, PřibyslavZdroj: is. fotbal.czVostál dal ze svých pěti gólů dva v prvním poločase. Své mimořádné představení završil klasickým hattrickem mezi 52. a 89. minutou.

Jsou pro něj tři góly nepřerušeně za sebou v jednom poločase cennější než celkový střelecký výkon? „Cennější nevím, já to tak neberu. Jsem hlavně rád a těší mě, že jsme první jarní utkání vyhráli. Začátek sezony jsme měli těžší, nevěděli jsme, jak se budeme scházet. Také jsme měli plnou marodku. Třeba nás to teď ještě více nakopne,“ věří Vostál, že Přibyslav pojede na vítězné vlně i v dalších zápasech.

Po minulé sezoně totiž Přibyslavští zvolili dobrovolný sestup. „Tým se obměnil, pár kluků odešlo, bylo to těžké. Sice jsme soutěž zachránili, ale neměli jsme dost lidí, tak jsme se přehlásili níž,“ ohlédl se Vostál.

Fotbalisté Borů (na archivním snímku v bílém) v jarní premiéře jasně zvítězili na půdě béčka Bedřichova. Třemi góly se na výhře 7:2 podílel Miroslav Ochrana.
KANONÝR DENÍKU. Střelecké kopačky mi přes zimu zůstaly ve formě, těší Ochranu

V bé třídě ale tým na podzim kraloval, na což navázal i prvním jarním zápasem. „Příprava byla taková mizernější,“ netají Vostál. „Máme hodně mladých kluků, kteří chodí do školy. Tím, jak byla brzo tma, mívali jsme tréninky dřív, takže jich hodně nemohlo absolvovat všechno. Dost kluků také dělá na směny, proto jsme se dávali hůř dohromady. Teď se začátkem sezony se to ale zlepšilo.“

Na pět gólů v některém z dalších zápasů ale Adam Vostál nepomýšlí. „Bylo by to hezké, ale nevím, jestli se ještě někdy takto zadaří. Spíš bude dobré, když bude tým stále vyhrávat. A jestli dám góly já nebo třeba Kuba Žaludů, to bude fakt úplně jedno,“ uzavírá kanonýr Přibyslavi.