Fotbalová škola Třebíč patří ke klubům, v nichž se odehrála jedna z kapitol současné kauzy „dezinfekce“. Iniciativa vzešla ze strany fotbalové asociace. „Přišel nám mail s možností kompletního dezinfikování našich šaten. Na tuto nabídku jsme kladně odpověděli, načež nám z FAČR zavolali a domluvil se konkrétní termín,“ vysvětloval místopředseda FŠ Třebíč Luděk Procházka.

Celá akce pak proběhla bez problémů. „Za náš klub se realizace zúčastnil trenér mužů Miroslav Paděra. Vše proběhlo k naší spokojenosti, dezinfikovány byly všechny kabiny v našem zázemí. Později nám přišel z FAČR mail, kdy zjišťovali zpětnou vazbu. Na to jsme odepsali, že u nás proběhlo vše v pořádku,“ dodal Procházka.

Podobný scénář prožili také v brodském Slovanu. „Nabídky asociace jsme využili a u nás dezinfekce šaten skutečně proběhla. Byli jsme moc spokojeni, udělali všechny dorostenecké i žákovské šatny,“ ohlédl se místopředseda klubu Radek Kolář. „O to, zda dezinfekce šaten skutečně proběhla, už se zajímala asociace někdy na podzim. Posílali jsme jí k tomu vyjádření.“

V rámci celé republiky jsou různé počty klubů, ve kterých se dezinfekce prováděla. Nejvíce jich bylo ve středních Čechách (7). Po Středočeském kraji firma uskutečnila nejvíce zakázek na Plzeňsku (6) a v Praze (5). Na Vysočině proběhla akce pouze u dvou zmíněných klubů, stejně jako například na Olomoucku.