S mírným napětím budou tento duel sledovat v Nové Vsi u Nového Města na Moravě. Klub z Novoměstska totiž před týdnem zvítězil na půdě Fotbalové školy Třebíč 2:1 a stal se prvním finalistou.

Nová Ves tak bezezbytku naplňuje roli největšího favorita. Do ní ji pasovalo nejen její účinkování mezi krajskou elitou, ale také již tři předchozí tituly z let 2015, 2021 a 2022.

V případě letošního úspěchu by tak svěřenci trenéra Petra Nedvěda dokonali zlatý hattrick. „Když už jsme se dostali tak daleko, budeme samozřejmě chtít pohár vyhrát. Zda bude naším soupeřem Světlá, nebo Nedvědice, to vůbec neřešíme,“ neskrýval Nedvěd.

Zatímco fotbalisté Chotěboře (ve žlutých dresech) jsou zapojení do boje o možný postup do divize, Rapotice (v zelených dresech) ještě nemají jistotu záchrany v přeboru.
Fotbalisté Rapotic zaskočili favorita. Rozjetá Chotěboř poskočila na druhé místo

Favoritem středečního semifinále by měli být fotbalisté Světlé nad Sázavou. Těm patří v západní skupině I. A třídy pátá příčka. Naopak Nedvědice je ve skupině B poslední a míří tak zpět do nejnižší krajské soutěže.

Už s předstihem je rozhodnuto o termínu finálového klání. „Hrát se bude ve středu čtrnáctého června od pěti hodin odpoledne,“ prozradil sekretář Krajského fotbalového svazu Vysočina Roman Šoukal.

Pro letošek dojde také ke změně pořadatelského místa. „Po předloňském konání ve Velkém Meziříčí a loňském v Bohdalově se tentokrát finálový duel uskuteční na stadionu Polné. Její krásný areál bude rozhodně důstojným místem pro takový zápas,“ doplnil Šoukal.