V úvodních pětačtyřiceti minutách měli herně navrch hráči Okříšek. Z několika dobrých příležitostí ovšem využili pouze jedinou. Přímý kop precizně využil Ryšavý.

Po poločasové přestávce se ale role otočily. „Druhou půli jsme vůbec nezvládli. Především pokud jde o bojovnost či nasazení. O body a o záchranu se hraje úplně jinak,“ kritizoval svůj tým trenér Okříšek Vladimír Hekerle.

Sedm minut po změně stran bylo vyrovnáno. Florián našel přesným pasem Maletu, který tváří tvář gólmanovi Fialovi nezaváhal.

V sobotním záchranářském souboji mezi fotbalisty Nového Města na Moravě (v modrém) a Frýdku-Místku (v bílém) se diváci branky nedočkali.
OBRAZEM: Výhra, remíza i prohra. Fotbalisté ve třetí lize psali rozdílné příběhy

Devět minut před koncem pak Válek vysunul mezi stopery opět Maletu, který obloučkem přeloboval gólmana Okříšek – 1:2. „O poločase jsme se povzbudili a druhý poločas jsme to výborně odjezdili. Hlavně bych chtěl vyzvednout mladého gólmana Beneše, který nás podržel několika výbornými zákroky,“ chválil teprve šestnáctiletého brankáře hrající asistent HFK Třebíč Radek Durda.

V táboře Okříšek samozřejmě panovalo po utkání velké zklamání. „Jsem docela rozčarovaný, protože jsem věřil, že utkání zvládneme. Nevím, čemu náš špatný výkon přičíst. Možná se na hráčích projevila nervozita z důležitosti derby,“ dodal kouč Hekerle.

KRAJSKÝ PŘEBOR
OKŘÍŠKY – HFK TŘEBÍČ 1:2
Góly: 26. Ryšavý – 52. a 81. Maleta. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:1. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Okříšky: Fiala – Němec, Dočekal (80. Trnka), O. Benda, V. Benda, Bence, Ryšavý, Částka, Rampír, Večeřa (74. Molák), Mašek. HFK Třebíč: Beneš – Uličný, Suchna, Hrbáček, Florián, Maule (89. Novotný), Sedláček, Maleta, Hošek (49. Sáček), Válek, Durda (70. Dušovský).

SAPELI POLNÁ – CHOTĚBOŘ 3:2
Góly: 9. Košík, 42. Mikeš, 54. Průcha – 21. a 49. Bělovský. Rozhodčí: Machát. ŽK: 2:2. Diváci: 52. Poločas: 2:1. Polná: Pokorný – Procházka, Mikeš, Boháček, Mužík (78. Skotar), Fišer (12. Vacek), Bambula, Průcha, Přibyl (27. Barák), Šimek, Košík. Chotěboř: Dobrovolný (75. Gregor) – Neuvirt, Dočekal (77. Muzikář), Somerauer, Janda, Hanousek, Voborník, Vepřovský (65. Chlad), Bělovský, Stránský, Moravec (75. Tůma).

ŽIROVNICE – BEDŘICHOV 4:2
Góly: 52. a 66. Vodáček, 64. Smrčka, 85. Knotek – 19. a 42. Hruška. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Žirovnice: Švec – Vodáček, Dýnek, Knotek, Cajz (88. Hadrava), Smrčka, Kněžínek, Tolkner, Kocourek, T. Hřebecký (60. Kučera), M. Hřebecký. Bedřichov: Šána – Göth, Vorálek (79. Neuwirth), Mareš, Pojer (46. Šaroun), Dvořáček (83. Nováček), Homola, Diviš, Tesař (79. Kolman), Hruška, Lacina.

NÁMĚŠŤ N. O.-VÍCENICE – SPEŘICE 0:5
Góly: 26. a 69. Holenda, 28. Soukup, 38. Svoboda, 90. Vlček. Rozhodčí: Straka. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas:0:3. Náměšť: Procházka – Preisner, Rubák (58. Tomek), Tumurbaatar, Nekuda, Chlup, Klíma, Durajka, Cabák (46. Hrobař), Netrda (78. Hort), Homola (46. Matoušek). Speřice: Moravec – Ganobjak, Holenda (73. Jiřík), Jančík, Štěpánek, Řezáč, Vlček, Eremiáš, Soukup, Svoboda, Marek.

PŘIBYSLAV – LEDEČ NAD SÁZAVOU 2:2
Góly: 50. Průža, 59. Vostál – 12. J. Gramer, 88. Bačkovský. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 3:3. Diváci: 123. Poločas: 0:1. Přibyslav: Pazderka – Pochop, Vopršal (17. Imramovský), Strašil, Vykoukal, Krčál (42. Průža), Sibera, Vostál, Škacha, Ondra (71. Peřina), Kárník. Ledeč: Bezděk – Havel (69. Fišer), Bačkovský, F. Gramer, Karel, J. Gramer (69. Martinek), Vodička, Vágner, Trpišovský, Pešek, Bezděk (45. Žemlička).

NOVÁ VES – NOVÉ MĚSTO B 0:3
Góly: 21. Sytař, 42. Slavíček, 72. Červenka. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 2:2. Diváci: 320. Poločas: 0:2. Nová Ves: Fuksa – Forchtsam, J. Nečas, Havlík, Komínek, Žák, F. Nečas, Dacer, Ptáček (46. J. Starý), Novotný (46. Šandera), O. Starý. Nové Město B: Sáblík – Bača, Švanda, P. Blažíček, R. Blažíček (76. Hlaváč), Slavíček (65. Veselý), Šmída, Polnický (41. Chytrý), Dobrovolný (65. Červenka), Jícha (46. Hudák), Sytař.

PELHŘIMOV – VELKÉ MEZIŘÍČÍ B 0:1
Gól: 21. Vošmera. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 1:0. Diváci: 133. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Zavadil – Kordík (83. Honzl), Rejthar, Blažek, Homolka, Niederle, V. Poul (46. Fical), D. Poul, Fikar (83. Šimon), Vlk (67. Viktora), Benda. V. Meziříčí B: Duber – Bibr, Pavlík (16. Mička), Vošmera, Karmazín, Crkal (77. Mužátko), Mezlík, Mirek Malata, Chalupa (89. Adam), Marek Malata, Berka.

Načítám tabulku ...

1. A TŘÍDA – SKUPINA A
13. kolo: Havlíčkův Brod B – Telč 5:0, 29. Synecký, 43. Šilhart, 45. Brouma, 71. Karlík, 79. Pabousek, Mírovka – Třešť 2:3, 30. a 48. Němec – 9. Svoboda, 15. a 29. Rod, Nový Rychnov – Košetice 1:1, 9. Kratochvíl – 70. Štyx, Dobronín – Štoky 3:1, 16. Horáček, 65. Laňka, 70. Sedláček – 60. Žáček, Světlá n. S. – Humpolec B 1:1, 69. Karel (PK) – 3. Kříženecký, Leština – Kamenice n. L. 1:5, 33. Svoboda – 3. Zahradník, 12. Hadrava, 18. Dvořák, 32. a 43. Filípek.

1. A TŘÍDA – SKUPINA B
13. kolo: Želetava – Herálec 5:0, 47. a 85. Čurda, 61. Daniel, 75. Simandl, 87. Janíček, Šebkovice – Budišov-Nárameč 0:0, Dukovany – Měřín 3:1, 25. a 63. Holoubek, 58. Dúcký – 89. Kuřátko. Žďár n. S. B – Kouty 0:0, Počítky – Moravec 2:4, 15. Toman, 64. Bednář – 11. Kudiovský, 28. Šebek, 76. Toufar, 88. Kachlík, Radešínská Svratka – Jemnicko 2:2, 19. Lhoták, 43. Dvořák – 28. Tesař, 52. Hošek, Rapotice – Kostelec 4:1, 14. Laš, 38., 76. a 84. Sobotka – 89. Sova.

1. B TŘÍDA – SKUPINA A
13. kolo: Habry B – Tis 1:3, 85. Kudláček – 11. Marek, 12. Kafka, 56. Vacek, Ždírec n. D. B – Lučice 3:2, 2. Matějka, 6. Zahradník, 52. Malinský – 68. a 74. Lančarič, Chotěboř B – Pacov 3:5, 5. a 50. Odvářka, 31. Gregor – 15. Kabíček, 16. Faltýnek, 23. Rybčák, 33. Vítámvás, 42. Kerouš, Batelov – Havlíčkova Borová 3:1, 59. Houzar, 63. Kupka, 76. Blaško – 3. Provazník, Světlá n. S. B – Antonínův Důl 5:2, 4., 16., 52. a 82. Křikava, 34. Šmíd – 42. Šabatka, 58. Picka, Pohled – Lípa 3:1, 16. Jak. Hospodka, 32. Homola, 82. Henek – 63. Háněl, Havlíčkův Brod C – Velký Beranov 1:6, 88. Němec – 10. Křenek, 43. a 72. Urbánek, 56. Šefčík, 65. Ganzwohl, 84. Pokorný.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B
13. kolo: Svratka – Stařeč 3:5, 57. a 71. Šuhaj, 63. Makovský – 10. a 23. Zejda, 75. a 83. Kaňka, 87. Pislcajk, Polná B – Přibyslavice 0:1, 40. Drapák, V. Bíteš B – Luka 2:0, 72. Ráboň, 90. Kaštan, Bohdalec – Blatnice 2:1, 48. a 83. Koukal – 14. Šimek, Nedvědice – Hamry 0:0, Jaroměřice – Stonařov 5:0, 26., 45., 53. a 60. Záturecký, 79. Svoboda, FŠ Třebíč – Rudíkov 5:0, 6. a 60. Zahrádka, 42. Lampíř, 85. a 90. Hobza.