Zasloužený triumf největšího favorita, navrch s velkým předstihem. A sestup dvojice klubů z třebíčského okresu. Taková byla uplynulá sezona ve fotbalovém krajském přeboru Vysočiny.

Deník zachytil nejdůležitější okamžiky celé sezony, které nyní čtenářům přináší.

SUVERÉNNÍ VÍTĚZ
Nebýt dvou nedohraných ročníků kvůli covidu-19, už by byli fotbalisté Pelhřimova zpět v divizi dávno. Loni jim pak nevydařený podzim a skvělá forma Speřic vystavily další stopku. A ani začátek právě skončené sezony nevypadal pro největšího favorita růžově. Za úvodní čtyři kola totiž stačili fotbalisté FK Maraton nabrat ztrátu sedmi bodů na vedoucí Sapeli Polná. Právě tam se ale ukázala morální síla týmu.

Od srpna loňského roku totiž Pelhřimov ztratil body už jen třemi remízami. „Přes léto tým opustilo pět hráčů, chvíli nám tak trvalo, než jsme se do toho dostali. Pak se ovšem projevila především osa zkušených hráčů Poul, Niederle, Homolka, vedle níž rostli i mladíčci,“ pochvaloval si kouč FK Maraton Richard Zeman.

Nejlepším střelcem letošního ročníku se stal v moravskoslezské divizi D se čtyřiadvaceti přesnými zásahy útočník FC Žďas Žďár Marek Šerý (v černém dresu).
Hodnocení divize: Fotbalisté Žďáru zazářili. Slovan se protrápil, Bystřice padá

Ten jen potvrdil, že je postupovým specialistou. Po Ždírci, Vrchovině a Havlíčkově Brodu vyvedl z krajského přeboru už čtvrtý tým.

POČETNÝ DRUHÝ SLED
Výrazný náskok po podzimu a stálost formy lídra znamenaly, že se od začátku jarní části hrálo v podstatě jen o druhé místo. Nakonec jej, ale jen díky lepším vzájemným zápasům, obsadili fotbalisté Slavoje Polná. Klub z Jihlavska se dal po loňském pádu z divize poměrně rychle dohromady a v následující sezoně by měl patřit k hlavním adeptům postupu.

Nejpříjemnějším překvapením sezony byl nakonec třetí nováček z Kamenice nad Lipou. Jeho utkání pravidelně přinášela atraktivní podívanou, o čemž svědčí 75 nastřílených branek. Nováček měl ve svém středu také nejlepšího střelce soutěže. Martin Dvořák potvrdil jednadvaceti přesnými zásahy pověst snajpra.

Hráči Kamenice svými výsledky překvapili i sami sebe. „S takovým umístěním jsme vůbec nepočítali. Hlavním cílem byla záchrana, jinak jsme chtěli hrát v klidném středu tabulky,“ usmíval se kapitán Kamenice Tadeáš Zahradník.

Také v další sezoně se budou fotbalisté FC Žďas Žďár (na snímku) moci radovat ze vstřelených branek "jen" v moravskoslezské divizi D.
Fotbalisté Žďáru odmítli třetí ligu! Nejsme připravení, vysvětlil Chmelíček

Po letech útlumu šla hodně nahoru Chotěboř, která se opírá o výbornou práci s mládeží, kterou na Havlíčkobrodsku před léty nastartovali. Spokojenost může panovat také v Okříškách a Nové Vsi, naopak více se čekalo od posíleného kádru Sapeli Polná. „Málo trénujeme, to je příčina až sedmého místa. Cílem přitom bylo umístění v první trojce,“ neskrýval rozpaky trenér Sapelu Ondřej Košík.

„POUZE“ PRŮMĚRNÍ
Lepší chvilky s těmi slabšími střídali fotbalisté Žirovnice, béčka Vrchoviny a Ledče na Sázavou. Více se určitě čekalo od rezervy Velkého Meziříčí. Nováček z Rapotic si výborně počínal na hřištích soupeřů, ale zato se trápil doma. Také proto si záchranu zajistil až v předposledním kole. „Doma nám chyběla potřebná lehkost, kterou jsme naopak měli při venkovních duelech,“ všiml si lodivod Rapotic Tomáš Brabenec.

OPOUŠTÍ ELITU
Minimálně na rok se loučí s krajským přeborem fotbalisté Dukovan a Náměště nad Oslavou-Vícenic. Prvně jmenovaní doplatili na sestup Bystřice z divize, jinak by letošní nováček byl mezi krajskou elitou i v další sezoně.

Fotbalisté Pacova (v modrobílém) se po dlouhých devíti letech opět představí v krajském přeboru. Rozhodnutí padlo až v posledním kole.
Slavoj se vrací mezi krajskou elitu. Fotbalisté Pacova poslední krok zvládli

Fotbalisté Náměště se loučí s přeborem po pěti sezonách. „Na rychlý návrat to nevypadá. Dál hodláme pracovat s vlastními mladíky, kterým budeme dávat příležitost. O postup by se tým mohl opět pokusit za dva až tři roky,“ sdělil kouč Náměště Luděk Hadraba.


Načítám tabulku ...