Tis vyneslo sobotní vítězství na den do čela tabulky soutěže, v neděli se na první místo dostala díky ještě lepšímu skóre rezerva Pelhřimova.

V sobotu to byla jednoznačná partie, kterou ozdobil pěti brankami domácí Jan Marek. „Góly Jana Marka byly dílem celého mužstva, předcházely jim vydařené kombinační akce,“ zdůraznil jednatel fotbalového klubu z Tisu Viktor Kučera.

Přestože první gól padl „až“ ve 32. minutě, zápas do té doby herně vyrovnaný rozhodně nebyl. „Vzájemné oťukávání trvalo pět minut, pak jsme převzali otěže hry a utkání jasně ovládli. Potvrdilo se, že herní kvalita je na naší straně,“ vracel se k zápasu tradičních rivalů Viktor Kučera.

Mistrovské utkání mezi Tisem a Leštinou nehráli oba soupeři možná deset let, zápas měl mimořádný náboj už kvůli dlouhému čekání na soutěžní měření sil.

Výkon Tisu ocenil i trenér Leštiny David Hospodka, výmluvy při pozápasovém hodnocení nehledal. „Před soupeřem musím smeknout. Byl na nás skvěle nachystaný a výhru si zasloužil,“ říkal David Hospodka.

Rozdíl v kvalitě umocnily i letní obměny v kádrech obou soupeřů. Zatímco Leštinu po sestupu z I. A třídy několik hráčů opustilo, Tis představil všechny posily, konkrétně Teodora Kozlíka, Václava Kafku i Ondřeje Trekovala. „Všichni tři byli v utkání s Leštinou přínosem, splňují to, co jsme si od nich slibovali, kvalita mužstva se ještě víc zvedla,“ pochvaloval si Viktor Kučera.

Teodor Kozlík se prosadil i střelecky, obstaral čtvrtý gól svého mužstva. Po něm doplnil na seznamu střelců Jana Marka ještě Tomáš Vacek.

Nejen hosty ale potěšila trefa hostující Miroslava Forejta, který snižoval v 82. minutě na 1:5 z pohledu Leštiny. „Byl to nádherný gól, který se hned tak nevidí. Do branky zapadla těžká střela skoro z poloviny hřiště,“ ocenil pěkný počin soupeře Viktor Kučera. „Díky gólu Miroslava Forejta jsme neprohráli s nulou, bylo nám ale jasné, že jde o kosmetickou úpravu výsledku. Do druhého poločasu jsme zkusili něco změnit, ale velký efekt to nemělo,“ dodával leštinský David Hospodka.

V příštím kole jede Tis do Chotěboře, béčko tamního klubu má po dvou kolech rovněž všech šest bodů. Leština hostí Jamné.


Načítám tabulku ...