V poločase padly na obou stranách dvě branky. „Od zápasu v Žirovnici se stále potýkáme s tím, že nedokážeme proměnit ani tisíciprocentní šance. Místo toho, abychom šli do vedení, tak jsme museli dotahovat,“ řekl pelhřimovský kouč Pavel Regásek. Vyrovnání padlo těsně před poločasem, a necelou minut poté, co Ledeč šla do vedení 2:1. „Jenže Pelhřimov hned z rozehrávky srovnal, respektive my jsme si dali vlastní gól. A to samozřejmě ovlivnilo náš vstup do druhé půle, kdy si soupeř dvacet minut vytvořil tlak, my jsme jen odkopávali,“ uznal ledečský trenér Zdeněk Jungvirt.

Pelhřimovští fotbalisté chtěli za každou cenu vyhrát, protože remíza by pro ně nic neřešila, a tak hráli vabank. „Soupeř nás za to z protiútoku potrestal,“ potvrdil Regásek. Ledeč v posledních deseti minutách zápasu přidala dvě branky. „Je dobré vidět, že tým má velkou morální sílu. Ustál tlak soupeře,“ doplnil Jungvirt.

Ledeč si díky výhře udržela tříbodový náskok před Bystřicí a Pelhřimov nechala na odstupu osmi bodů. „Tento výsledek postavil Ledeč do ještě lepší pozice, než byla. Přesto si myslím, že o ničem není rozhodnuto. Podle mého názoru má nejsilnější tým Bystřice. My máme za cíl skončit na bedně a v tomto směru máme vše ve svých rukách,“ naznačil Regásek.

V Ledči si také moc dobře uvědomují, že je ještě čeká náročná cesta k cíli, kterým je první místo v tabulce. „To je naším primárním cílem. Ale je vidět, že jsou vrchní patra tabulky vyrovnaná. Nás teď čekají velmi těžká utkání, ale možná je to pro nás dobře. Třeba budou kluci hrát líp pod tlakem, protože nemůžou nic vypustit. Už si nemůžou říct, že mají dostatečně velký náskok a že se nemůže nic stát,“ dodal Jungvirt.