„Musím říct, že kluci dokážou hrát až do posledního hvizdu. Nic nezabalí, i když je situace nepříznivá. Je to výraz jejich vlastních schopností. Věří si a vědí, že mají na to, aby ještě vstřelili branku,“ prozradil ledečský kouč Zdeněk Jungvirt. „V každém sportu sráží sportovce vlastní chyby, a my máme ten problém, že my je nedokážeme potrestat, ale soupeř ano. My dáme gól, soupeř vyrovná. Takto stále odskakujeme a oni vyrovnají. Klukům je jedno, jestli je začátek nebo konec zápasu.“

A další důvod, proč koncovky Ledči vycházejí? Trenéři mají šťastnou ruku při střídání. „Kluci, kteří tam jdou, jsou schopni přetavit naši důvěru v rozhodující branky. Ukazuje to, že má smysl poslat na hřiště čerstvé hráče, kteří oživí hru,“ souhlasil Jungvirt.

Zářným příkladem toho je Daniel Prchal, který je ledečským žolíkem. V Náměšti a v Košeticích rozhodl o třech bodech v 92., respektive v 87. minutě. „V Náměšti tam šel s jasným úkolem, využít své silné stránky v hlavičkových soubojích, a to se povedlo,“ přiblížil Jungvirt.

V Košeticích byl na hřišti šest minut a opět se mu podařilo vstřelit vítěznou branku. Tři minuty před koncem chyboval při malé domů stoper soupeře, na míč si počkal Prchal a po blafáku překonal košetického brankáře.

Proti Pelhřimovu zase přišel na hřiště v pravou chvíli Ondřej Martinek, který se stal hlavním strůjcem výhry. Za stavu 2:2 totiž nahrál na dvě branky, a jeho tým tak vyhrál 4:2.

Poslední zápas ve Speřicích už vypadal na dělbu bodů. Domácí totiž v 90. minutě srovnali na 2:2 a po třech minutách nastavení tento stav stále trval.

Jenže v posledních chvílích zápasu přišla střela kapitána Martina Nepovíma zpoza šestnáctky, kterou brankář neviděl, a pozdní reakce stála domácí bodový zisk. „Asi by byla víc zasloužená remíza, ale my jsme ten zápas vetší vůlí zlomili a vyhráli,“ oddechl si lodivod lídra krajského přeboru.

Gólové závěry Ledče n. S.

5. kolo: Košetice 1:0 – 88. Marek

17. kolo: Náměšť 3:2 – 92. Prchal

18. kolo: Košetice 2:1 – 87. Prchal

21. kolo: Pelhřimov 4:2 – 80. Toula, 87. J. Gramer

22. kolo: Speřice 3:2 – 94. Nepovím