I to je jeden z důvodů toho, že Lučický klub může podzimní část soutěže hodnotit pozitivně. „Podzim se nám povedl nad očekávání. Šli jsme zápas od zápasu, a nechybělo nám ani fotbalové štěstí,“ souhlasil lučický kouč Michal Gajdoš, podle kterého bylo také důležitým faktorem i to, že do týmu velmi dobře zapadly dvě nové tváře. Jednak to byl špílmachr Dominik Svoboda a také důrazný bek Lukáš Freudenreich.

Fotbalisté Lučice nastartovali první část sezony devíti výhrami v řadě. A hned ve čtvrtém zápase předvedli zřejmě svůj nejlepší zápas, kdy doma přivítali Antonínův Důl. Tomu nasázeli osm branek, a sedm z nich zařídil Martin Lančarič. Ten tak vyrovnal historicky nejvyšší klubový počet branek vstřelených v jednom zápase Romana Malinského.

Lučická spanilá jízda skončila v polovině října, a to remízou 0:0 v Lípě. Následovala smolná porážka s Pohledem. Ten zvítězil brankou v 92. minutě. Pak přišla druhá prohra podzimu, kdy nejprve Lučice neproměnila ve Ždírci nad Doubravou v prvním poločase několik šancí a ve druhém pak domácí vítězství dokonali. S podzimem se pak svěřenci Michala Gajdoše rozloučili dělbou bodů v bojovném zápase s Tisem.

Lučici se vydařili domácí zápasy, ve kterých nasbírala šestnáct bodů, ale na venkovních pažitech nezůstali její fotbalisté příliš pozadu. Získali na nich jen o tři body méně. „Na naší nové trávě se zápasy vydařily, ale je pravda, že nám spíše vyhovují větší hřiště, kde se dá více kombinovat,“ odůvodnil důvody úspěchu na soupeřově hřišti.

V globále se tak podzim dá hodnotit pozitivně. „Podzim byl vydařený. Musím pochválit celý tým včetně náhradníků. Samozřejmě budeme chtít v tomto duchu pokračovat i na jaře a nasbírat co nejvíce bodů,“ předeslal lučický trenér, který má ve svém hledáčku další nové tváře na doplnění kádru.