LUČICE – A. DŮL 5:3

Lučice na soupeře vlétla ve velkém stylu. V 17. minutě totiž už vedla 4:0. První branka padla už ve 3. minutě, kdy přišel centr zleva a císař ze středu vápna zakončil k tyči. O dvě minuty později zvýšil Pech. V 11. minutě propadl balon z levé strany a Lančarič ho skluzem uklidil do sítě. Za dalších šest minut už to bylo 4:0 po trefě Pecha. A kdo si myslel, že je vymalováno, tak byl na velkém omylu. Ještě do konce prvního poločasu korigoval a zápas zdramatizoval. „Všechny branky padly po našich hrubých chybách a z relativně klidného zápasu jsme udělali nervák,“ uznal domácí kouč Michal Gajdoš. Ve druhém poločasu stačilo pět minut k tomu, aby pak mohli domácí rozhodnout o svém vítězství. Přišel centr do vápna a Pavlík si balon zpracoval a míč poslal do pravého horního rohu. „Od té doby jsme se snažili držet soupeře od naší branky. Měl šancí po skromnu, my jsme měli ještě několik brejků. Byla to spíš bitva o střed pole,“ dodal.

Góly: 3. Císař, 5. a 17. Pech, 11. Lančarič, 50. Pavlík – 24. Vorálek (PK), 29. Volák, 41. Zdarsa. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Poločas: 4:3. Lučice: Rýdl – Pecha, Pavlík, Šima, Pech, Císař, Zvolánek, Jonáš, Herman (79. D. Jiráček), Vrána, Lančarič.

ŠMOLOVY – LÍPA 2:0

Šmolovy vyhrály dvoubrankovým rozdílem, když byly po celý zápas lepším týmem. Do vedení šly ve 20. minutě, kdy Svoboda utekl a šel sám na brankáře. Pak ještě domácí měli dva samostatné nájezdy na soupeřova brankáře, ale neproměnili je. Konkrétně pláchli Vít Vaněček a Novák. Po změně stran si vytvořili šanci i hosté, když po zahrávání přímého kopu mířili hlavičkou těsně nad. Pak ale domácí přidali pojistku. V 71. minutě využil špatné rozehrávky Lípy Bdžoch a dal na 2:0. Pak ještě Šmolovy neproměnily dva brejky, když dvakrát Vavruška nerozvlnil síť.

Góly: 20. Svoboda, 71. Bdžoch. Rozhodčí: Sliž. ŽK: 1:0. Diváci: 75. Poločas: 1:0. Šmolovy: J. Vaněček – Korba, Kruml, B. Rudolf 21. Bdžoch), Kulhánek (24. Vavruška), Strašil , Martínek, Novák, Pevný, Svoboda, V. Vaněček. Lípa: Exner – Vašák, R. Souček, Sochor, Mareš, P. Souček, Morkus, Kutlvašr, J. Prokš, M. Prokš, Havel.

ROZSOCHATEC – CHOTĚBOŘ B 5:1

První půlka byla z vyrovnaná. Domácím se podařily dát dva rychlé góly během pěti minut. Hosté hrozili nejvíce z rohových kopů a po jednom se jim podařilo snížit. Do poločasu se pak domácím opět podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, když se po ruce ve vápně pískala penalta.

Na začátku druhého poločasu byla lepší Chotěboř, když za stavu 3:1 měla velmi nebezpečný přímák. Ten ale chytil Peňáz. Hosté pak ještě měli několik závarů z rohů. A tak domácí udeřili dvakrát z brejkových situací.

Góly: 15. a 60. Bílek, 25. a 70. M. Venc, 45. Pelikán (PK) – 43. Málek. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 1:2. Diváci: 88. Poločas: 3:1. Rozsochatec: Peňáz – Šimek, Meloun (80. Dlouhý), Brož, Horák (78. Chlubný), P. Dundáček, Pelikán (70. R. Venc), D. Dundáček (65. Dočkal), Jelínek, M. Venc, Bílek. Chotěboř B: Chalupa – M. Čapek (80. Vajrych), D. Čapek, R. Odvářka, Málek (76. Štindl), Ledvinka (64. Krédl), Šimon, Šiška, Veselý (76. Pešek), M. Odvářka, Pfeffer.

POHLED – TIS 7:1

Už je to na jaře trochu stereotyp, protože pohledští fotbalisté si opět na domácím hřišti zastříleli. I když to po prvním poločase na přestřelku moc nevypadalo. Hned v 7. minutě přišly tři narážečky a Michal Sobotka šel sám na brankáře a balon uklidil k tyči. Domácí branka trochu uspala a soupeř je trápil brejky.

Druhá půle byla ze strany domácích o poznání lepší, kteří vedli své akce většinou po stranách. A hned první byla na pohled pěkná. Slanař křižnou střelou poslal balon z voleje na zadní tyč. A pak už se střílelo jak u Verdunu.

Góly: 7. a 73. Michal Sobotka, 60. Slanař, 63. Homola, 66. L. Hospodka, 80. Drlík, 85. Eis – 76. P. Šidlák (PK). Rozhodčí: Jonáš. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Pohled: P. Krpálek – M. Krpálek, Eis, Siebenbürger (77. Martin Sobotka), Drlík, Slanař, J. Hospodka, Homola, Michal Sobotka, Šikner (46. L. Hospodka), Klement. Tis: Sojka – Mareš, Benák, Kučera, Vala, Novotný, Rosecký, P. Šidlák, Zezulák (57. Miřátský), Benda (68. J. Šidlák), Pavlas.

H. BOROVÁ – ŽDÍREC B 2:1

Domácím vyšel vstup do utkání. Hned ve 4. minutě vyrazil balon k Luňáčkovi a ten doklepával přesně. Domácí mohli vedení navýšit, ale nedali. Ždírec hrozil z brejků. A Břízovu střelu zlikvidoval Pavel Veselý. Do druhé půle vstoupili lépe hosté, ale domácím se podařilo střídání a Provazník po přihrávce Petra Veselého poslal svůj tým do vedení. Domácí pak měli ještě několik šancí, které ale nedotáhli do konce. Jednou jim balon dokonce poskočil na břevnu. Čtyři minuty před koncem ještě zdramatizoval konec Zahradník, který se z přímáku trefil k tyči. Poté si béčko Ždírce vytvořili tlak, ale ten domácí přežili.

Góly: 4. Luňáček, 56. Provazník – 86. Zahradník. Rozhodčí: Bula. ŽK: 2:2. Diváci: 37. Poločas: 1:0. H. Borová: Pavel Veselý – D. Lupták (78. Zvolánek), Chlubna, Sobotka (72. Neubauer), Němec, Paušíma, Provazník, Luňáček (46. Petr Veselý), A. Frühbauer, Z. Frühbauer, Rakušan. Ždírec n. D. B: Severýn – Sýkora, M. Vomela (57. Navrátil), Fajt, Tlustý (83. Fousek), Zahradník, Máša (71. Dubský), Bříza (62. Jan Matějka), Dočekal, Bílek, Dvořák.

HABRY – ČERNÍČ 1:1

„Pro nezaujatého diváka to byl krásný fotbal, ale pro nás remíza nic neřešila,“ řekl haberský kouč Jiří Černý. Domácí byli herně lepší a šli také v 7. minutě do vedení. Korel poslal balon dopředu na Lacinu, ten ho vrátil pod sebe na Bártíka. Habry tak zaskočili tým bojující o postup. Druhý poločas přinesl srovnání, když se Čermák trefil do šibenice z pětatřiceti metrů. Od 70. Minuty se pak hrál fotbal nahoru dolů. „Ve finále asi remíza spravedlivá, ale pro nás nic neřeší. My jsme byli trochu lepší, soupeře jsme zaskočili. Ovšem oni taky nic nezabalili,“ řekl Černý.

Góly: 7. Bártík – 58. Čermák. Rozhodčí: Dušovský. ŽK: 1:1. Diváci: 65. Poločas: 1:0. Habry: V. Krátký – Dibelka (66. Vavřička), Klouček, Vlášek, P. Vlček, Korel, M. Vlček, Fanta, Bártík (86. Desenský), Michal, Lacina.

N. RYCHNOV – H. BROD C 5:2

Góly: 12. Kratochvíl, 28. a 74. T. Faltýnek, 45. M. Faltýnek, 70. Novák – 16. Klofáč, 65. Bělák. Rozhodčí: Holub. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 3:1. H. Brod C: Duben – Stojan, Bělák, Novotný, Nechvátal, Fiala, Bouda (61. Kubát), Klofáč, Fišer, Němec, Stránský.