V sobotním utkání oba celky jednou vedly, ani jeden si ovšem náskok nedokázal udržet. „Konečná remíza je asi spravedlivá. Mohli jsme vyhrát, stejně jako jsme mohli ze zápasu vyjít bez bodu,“ usmíval se trenér Náměšti-Vícenic Petr Kylíšek mladší.

S těmito slovy více méně souhlasil také jeho protějšek. „Tak, jako v předchozích případech, bylo i tentokrát k vidění atraktivní utkání. Náměšť je schopná bodovat s kýmkoliv v přeboru, na konci nás mohla potrestat a vraceli bychom se z prázdnou,“ připomněl pelhřimovský lodivod nevyužité sólo domácího Zedníčka z poslední minuty zápasu.

Fotbalisty Nového Města na Moravě (v zelených dresech) pronásledují v úvodu nového ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy zdravotní komplikace.
Veselý: Sestava si sedla. Trápí nás velká marodka, kontroval Procházka po derby

Na druhé straně chtěl ovšem bodovat naplno. „Ztráta dvou bodů mě mrzí. Domácí sice hráli dobře, ale určitě nás nijak nepřehráli. Za vedení 2:1 jsme trošku nepochopitelně začali bránit výsledek, což vůbec není náš styl,“ podivoval se.

Kormidelníka celku z Třebíčska pro změnu nadzvedl výkon jeho oveček v prvním dějství. „Sice jsme šli do vedení, ale jinak jsme ve hře moc kazili. Hráči byli líní na krok, všude jsme byli pozdě, nebylo to od nás vůbec dobré,“ zlobil se trenér Náměšti.

Proto v poločase musel zvýšit hlas. „Bylo menší zemětřesení, protože takovým způsobem jsme nemohli pokračovat. A vyplatilo se, po pauze šel náš výkon významně nahoru,“ ocenil zlepšený přístup svých svěřenců.

V souboji s favorizovaným Pelhřimovem dokázali fotbalisté Náměšti nad Oslavou (v zelených dresech) vybojovat bod za remízu 2:2.
Šlágr neměl vítěze. Fotbalisté Náměšti a Pelhřimova si body nakonec rozdělili

Pelhřimov, který je hlavním aspirantem postupu do divize, ztráta bodů tolik mrzet nemusela. Ztratily totiž také jeho předpokládaní pronásledovatelé. Speřice hrály nerozhodně na hřišti rezervy Nového Města, Nová Ves přišla o dva body domácí remízou s Třebíčí.

Oproti předcházejícímu týdnu šel nahoru především jeho výkon. „Na této úrovni jde podle mého v první řadě o pobavení diváků. Třeba před týdnem jsme doma zdolali Okříšky, ale na naši hru se moc koukat nedalo. V Náměšti to byl pro oko fanouška atraktivní fotbal,“ těšilo Regáska.


Načítám tabulku …