Kouč Mírovky momentálně nemůže dělat, co ho baví. „Samozřejmě mi trénování chybí. I když někdy říkám, že ztrácím chuť do trénování, tak mě to naplňuje. Ale o tom naše řemeslo je. Fotbal chybí nejen mě, ale celé veřejnosti,“ posteskl si Michal Marek.

Alespoň trochu si vynahrazuje fotbal se synem na hřišti u baráku. „Hraje za Slovan, tak se ho snažím nějak udržovat. Musí mít nad sebou nějaký bič a já jsem v zápřahu taky,“ potvrdil mírovský trenér, který se ale radši moc nezapojuje do školních věcí. „Učení se synátorem dělá spíš manželka. Já na to nemám nervy. Když ale není zbytí, tak musím,“ smál se.

Brankář havlíčkobrodské juniorky Hynek Petržílka sbírá v letošní sezoně zkušenosti s dospělým hokejem. Zahrál si v druholigovém áčku a ve Světlé nad Sázavou. Foto: web klubu
Nejdůležitější pro brankáře je hlava, tvrdí Petržílka

V letošním roce se nižší soutěže už nerozjedou. Takže si musí počkat až na jaro. Ovšem čeká, až se opatření uvolní, že by se svými svěřenci alespoň začal trénovat. „Já doufám, že už takováto stopka bude naposledy,“ přeje si.