V Mírovce mohou být se začátkem sezony spokojení. A to nejen výsledkově ale také herně. „Měli jsme špatnou přípravu, kdy se nám nedařilo s týmy z nižších soutěží. Kluci nepředvedli to, co jsem si představoval. O to víc jsem spokojený se vstupem do soutěže,“ potvrdil kouč Michal Marek,

Toho těší, že zápas od zápasu roste herní kvalita jeho týmu. „Chci, aby body byly podpořené kvalitou. Naše branky jsou vypracované,“ dodal.

O body v zápasech s Rozsochatcem a o víkendu s Třeští vlastními chybami. „Soupeři nás nepřehrávají, ale využívají našich chyb,“ uznal Marek. Jeho svěřenci naposled doma remizovali právě s Třeští. „Bod byl asi zasloužený. Soupeř předvedl kvalitní výkon. Měli rychlý přechod do útoku a měli jsme problémy s jejich rychlostí. Ve svých řadách mají mladé a dynamické kluky,“ poslal pochvalu na stranu soupeře mírovský kouč, který sice bod bere, ale trochu ho mrzí, že nezískali tři body. „Přece jen kluci předvedli výborný výkon. My jsme měli o trochu větší šance. Pro diváky to bylo dobré a dramatické utkání, ve kterém předvedli i dobrý výkon všichni rozhodčí,“ řekl Marek.

Fotbal, ilustrační foto
Fotbalový víkend: Světlá nasázela Černíči osm branek

To nedaleké Štoky jsou na tom o poznání hůř. Na první body čekali až do čtvrtého kola, kdy doma porazili Kostelec. „Byly to vybojované body, ale po dobrém výkonu. Musím týmu poděkovat,“ uznal kouč Josef Pártl,

Ten také prozradil důvody pomalejšího rozjezdu. „Odešli mi čtyři hráči základní sestavy. Z toho Lóži a Žila, což je třicet gólů,“ řekl štocký trenér. „Půl mužstva mám nového, tak si to všechno musí sednout a musíme najít pro nové hráče najít to správné místo v sestavě,“ dodal štocký šéf lavičky.

Ten věří, že se práce daří. „Pomalu krůček po kroku to spěje ke zdárnému konci. Věřím tomu, že budeme opět hrát první polovinu tabulky. Problémem je ale úzký kádr,“ odvětil Pártl.