Skláři zajížděli do Nového Rychnova, kde si chtěli udržet vedení v tabulce I.A třídy a soupeře v ní nechat za sebou. Jenže hlavně rozhodčí byli proti. „Víte, že si na rozhodčí nestěžuji, ale tohle mě naštvalo. Jsem dost frustrovanej,“ zlobil se prozatímní kouč Miloš Malina. Jeho svěřenci hráli od 26. minuty v deseti, když byl vyloučený Martin Karel. „Faul to byl, ale nemyslím si že na červenou. Ve druhém poločase ale měl jít minimálně jeden hráč soupeře taky předčasně do sprch,“ kroutil hlavou Malina. Rozhodčí podle jeho slov začali úřadovat v době, kdy šel jeho tým do dvoubrankového vedení. „První branka domácích byla z dvou-metrového ofsajdu,“ dodal Malina.

Nespokojenost s výkonem rozhodčích naznačil i trenér Mírovky Michal Marek, který si také málokdy stěžuje. „To, co s námi, předvedli rozhodčí, to hraničí… Ani nevím s čím. Totálně to zkazí přípravu celého týdne. Sráží mě to. Přestávám mít chuť do fotbalu. Člověk se připravuje, a pak s náma takhle zametou. Nechápu, proč se to na takové úrovni dělá,“ zlobil se. „Zápas byl v režii pomezních. Měla být písknutá jasná penalta, ale hlavní se šel zeptat, pomezního. A ten nic,“ nechápal Marek, podle kterého to bylo hrubé ovlivnění zápasu.

Šlágrem krajského přeboru byl zápas Speřice - Pelhřimov.
Krajský výsledkový servis. Fotbalisté HFK Třebíč znovu na kolenou

Samozřejmě Mírovka měla proměnit svoje šance, ale… „Nevyužili jsme tři vyložené šance, kdybychom je dali, tak jsme odjeli se třemi body. Soupeř náš nepřehrál, využil naší chyby. Navíc jsme po půl hodině přišli po zkratu o brankáře,“ doplnil Marek.

Mírovka poslední tři zápasy nezvládla hlavně výsledkově. V Kamenici navíc nebyl ideální ani výkon, když dostala 9:0. Následně si na ní smlslo havlíčkobrodské céčko, od kterého dostala 7:2. „Ale tam na obranu kluků, musím říct, že proti nám nastoupil tým posílený o kluky z áčka. Respektive o ty, co jsou na hraně mezi áčkem a béčkem. Ale jsou někde jinde, takže kvalita byla na jejich straně,“ uznal Marek.

Poslední porážka byla 1:0, ale výkon už byl o poznání lepší. „Teď už jsem mančaft poznával. Byla tam už bojovnost, z tohoto pohledu nemůžu říct nic, ale při vší úctě k soupeři, jsme měli vyhrát,“ dodal mírovský lodivod.