V prvním poločase si domácí vypracovali dvoubrankový náskok, ale o vítězství Hamrů se rozhodovalo až v samotném závěru utkání. „Vítězství to bylo hodně vydřené, už jsme ale tři body moc potřebovali,“ říkal po utkání předseda fotbalového klubu z Hamrů Pavel Novotný.

Domácí po pětatřiceti minutách vedli 2:0, obě branky branky obstaral Dominik Havlík. „Nebyli jsme kompletní, ze základu áčka nastoupili v Hamrech tři hráči, dalších sedm hrálo v sobotu za béčko. Oba góly, které jsme inkasovali v prvním poločase, byly jako přes kopírák,“ doplňoval informace trenér Přibyslavic Pavel Škorpík.

Krátce před přestávkou zařídil kontaktní branku Přibyslavic Ondřej Havlena a hosté převzali kontrolu nad zápasem. „Soupeř byl po přestávce lepší,“ uznal Pavel Novotný. „Měli jsme převahu, ale bylo znát, že nehrajeme v optimální sestavě,“ dodával Pavel Škorpík.

Šlágr 5. kola letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny mezi fotbalisty Pelhřimova (v bílých dresech) a Slavoje Polná skončil jasnou výhrou prvně jmenovaných.
OBRAZEM: Fotbalisté Pelhřimova přejeli Slavoj, Rapotice se dál trápí v ofenzivě

Přesto se hosté dočkali, v 83. minutě vyrovnával Pavel Čermák. Přibyslavice si mohly odvézt všechny body, ale v 88. minutě zahodil jejich tutovku Jan Skrobikowski a o minutu později strhl vítězství na stranu Hamrů Jakub Štíbal.

Hamry jsou po pěti kolech se čtyřmi body dvanácté, inkasovaly už devatenáctkrát a mají tak nejhorší obranu v soutěži. „Obrana je špatná, dost se to točí, chybujeme. Doplácíme na úzký kádr, musí zaskakovat kluci z béčka,“ dodával Pavel Novotný.

V dobrém rozpoložení se nenacházejí ani Přibyslavice. „Pořád nám někdo chybí. Ještě ani jednou jsme na podzim nehráli v ideální sestavě,“ dodával Pavel Škorpík.

Hlavními aktéry fotbalových zápasů většinou bývají hráči obou mužstev. Při sobotním derby mezi Ždírcem a Žďárem však na sebe strhl pozornost hlavní rozhodčí.
Tři góly a čtyři červené! Divizní fotbalové derby ve Ždírci rozhodně nenudilo

V příštím kole hostí desáté Přibyslavice třetí Počítky a dvanácté Hamry nad Sázavou přivítají šestou Radešínskou Svratku.

Na čele tabulky východní skupiny nejnižší krajské soutěže se dál vyhřívá nováček z Moravských Budějovic. Ten o víkendu ztratil první body za remízu 2:2 na hřišti rezervy Bedřichova. Vzhledem k tomu, že lídr tabulky ještě jedenáct minut před koncem prohrával o dvě branky, asi šlo o plusový bod.

Na opačném půlu tabulky jsou fotbalisté Stonařova a rezervy Slavoje Polná. Oba celky mají na svém kontě jediný bod, který získaly právě v uplynulém kole ve vzájemném souboji za nerozhodný výsledek 1:1.