Ten je v civilním povolání profesionálním hasičem. To by zavdávalo ke spekulaci, že skloubit tuto práci s fotbalem nemusí být zrovna jednoduché. „Není to tak hrozné. Službu mám každé tři dny, ale s fotbalem se to dá skloubit. Třeba v této sezoně mi do fotbalu služba vstoupila jen jednou, to jsem si vzal dovolenou,“ popisoval vyhlášený střelec.

Jednu úsměvnou příhodu ovšem z této branže vytáhl. „Ještě než jsem před lety odešel hrát do Soběslavy, hořelo na Vysočině silo. V pravé poledne jsem tak musel do práce, přitom odpoledne jsme hráli zápas. Volal jsem trenérovi, že utkání nestihnu, ale požár se nám podařilo rychle uhasit, takže jsem nakonec hrál v základní sestavě,“ usmíval se.

Především ve Štokách a v Černíči si budou na útočníka Kamenice nad Lipou dlouho pamatovat. Konto prvního jmenovaného klubu zatížil Dvořák čtyřmi brankami v rozmezí pouhých deseti minut. Druhému celku pak vstřelil ještě o branku více.

Hodně rozezlený byl po středeční porážce na palubovce pražské Dukly trenér Nového Veselí Peter Kostka. Dva body jeho hráči soupeři doslova darovali.
Zápas jsme si prohráli sami, štvalo po první bodové ztrátě Nového Veselí Kostku

Při svých útočných rejdech sází především na své fyzické dispozice. „Vždycky jsem sázel na moji dravost, výbušnost a rychlost. Na nich jsem si zakládal celou kariéru. S postupujícími léty se jen udržuji,“ vysvětlil.

Jen díky tomu se Dvořákovi daří s mladšími protihráči neustále držet krok. „Samozřejmě cítím, že mladší hráči jsou oproti mně na jiné úrovni, ale snažím se s nimi držet krok. To, že nejsem žádné věchýtko, mi hodně pomáhá. Balon si dokážu před protihráči podržet, z toho hodně těžím, pochvaloval si.

Aby toho nebylo málo, využívá útočník Kamenice také možností fitcentra, které společně s přítelkyní a kamarády ve svém domovském městě založil. „Nikdo z nás nemá fitko jako hlavní povolání nebo prioritu. Spíše je to tak že nás to všechny baví,“ popisoval.

Fotbalistům Nového Města na Moravě (v zelených dresech) letošní ročník Moravskoslezské fotbalové ligy zatím nevychází úplně podle představ.
Fotbalisty Vrchoviny trápí viróza, to Meziříčí získalo cennou posilu do zálohy

A jak se vlastně k fitness dostal? „V rámci zdokonalování mé fyzické kondice jsem si našel crossfit, ale nikde tu pro něj nebyly podmínky. Posilovny, co tu existují, mají jen stroje a to jsem já nepotřeboval. Pokukovali jsem po tom i s přítelkyní a když se pak naskytla možnost, ještě s dalšími kamarády jsme si přímo v Kamenici otevřeli společné prostory funkčního fitness,“ sdělil.

Pokud by Dvořák dál pokračoval v dosavadní střelecké potenci, dostal by se do konce sezony k neuvěřitelné metě čtyřiceti branek! „Když jsem končil v dorostu, vstřelil jsem čtyřiačtyřicet gólů. Teď nad tím ale nijak nepřemýšlím, žádnou metu jsem si nestanovil. Těší mě, že se mi daří, a to už od jara, kdy se mohlo začít hrát. Do příležitostí se dostávám, jde jen o to, je i nadále proměňovat,“ dodal Dvořák.