Ten je v civilním povolání profesionálním hasičem. To by zavdávalo ke spekulaci, že skloubit tuto práci s fotbalem nemusí být zrovna jednoduché. „Není to tak hrozné. Službu mám každé tři dny, ale s fotbalem se to dá skloubit. Třeba v této sezoně mi do fotbalu služba vstoupila jen jednou, to jsem si vzal dovolenou,“ popisoval vyhlášený střelec.

Jednu úsměvnou příhodu ovšem z této branže vytáhl. „Ještě než jsem před lety odešel hrát do Soběslavy, hořelo na Vysočině silo. V pravé poledne jsem tak musel do práce, přitom odpoledne jsme hráli zápas. Volal jsem trenérovi, že utkání nestihnu, ale požár se nám podařilo rychle uhasit, takže jsem nakonec hrál v základní sestavě,“ usmíval se.

Především ve Štokách a v Černíči si budou na útočníka Kamenice nad Lipou dlouho pamatovat. Konto prvního jmenovaného klubu zatížil Dvořák čtyřmi brankami v rozmezí pouhých deseti minut. Druhému celku pak vstřelil ještě o branku více.

Při svých útočných rejdech sází především na své fyzické dispozice. „Vždycky jsem sázel na moji dravost, výbušnost a rychlost. Na nich jsem si zakládal celou kariéru. S postupujícími léty se jen udržuji,“ vysvětlil.

Jen díky tomu se Dvořákovi daří s mladšími protihráči neustále držet krok. „Samozřejmě cítím, že mladší hráči jsou oproti mně na jiné úrovni, ale snažím se s nimi držet krok. To, že nejsem žádné věchýtko, mi hodně pomáhá. Balon si dokážu před protihráči podržet, z toho hodně těžím, pochvaloval si.

Aby toho nebylo málo, využívá útočník Kamenice také možností fitcentra, které společně s přítelkyní a kamarády ve svém domovském městě založil. „Nikdo z nás nemá fitko jako hlavní povolání nebo prioritu. Spíše je to tak že nás to všechny baví,“ popisoval.

A jak se vlastně k fitness dostal? „V rámci zdokonalování mé fyzické kondice jsem si našel crossfit, ale nikde tu pro něj nebyly podmínky. Posilovny, co tu existují, mají jen stroje a to jsem já nepotřeboval. Pokukovali jsem po tom i s přítelkyní a když se pak naskytla možnost, ještě s dalšími kamarády jsme si přímo v Kamenici otevřeli společné prostory funkčního fitness,“ sdělil.

Pokud by Dvořák dál pokračoval v dosavadní střelecké potenci, dostal by se do konce sezony k neuvěřitelné metě čtyřiceti branek! „Když jsem končil v dorostu, vstřelil jsem čtyřiačtyřicet gólů. Teď nad tím ale nijak nepřemýšlím, žádnou metu jsem si nestanovil. Těší mě, že se mi daří, a to už od jara, kdy se mohlo začít hrát. Do příležitostí se dostávám, jde jen o to, je i nadále proměňovat,“ dodal Dvořák.