Průběh středečního aktivu si docela pochvaloval. „Předali jsme ceny předsedy KFS a pak už přišlo na řadu samotné losování. To mělo poměrně hladký průběh,“ komentoval Šoukal.

Bylo to dáno převážně tím, že Sportovně-technická komise už dopředu vyšla vstříc požadavkům řady klubů směrem k losovacím číslům. „Ono samozřejmě není možné pokaždé vyjít vstříc všem. Ale tentokrát to na nějakých devětadevadesát procent vyšlo,“ usmíval se.

A dále svá slova rozvedl. „Přednost mají vždy kluby z vyšších soutěží, navíc je třeba zajistit návaznost na soutěže mládeže. Takže ono to často není úplně jednoduché. Myslím si ale, že letos si ti, co měli nějaký požadavek, stěžovat nemohli.“

Především neustálým aktivním pohybem dělá obráncům všech protivníků ve třetí lize útočník Velkého Meziříčí Antonín Plichta (v červeném) velké problémy.
Úleva pro fotbalisty Meziříčí: Hrát jinde třetí ligu nechci, prozradil Plichta

Důležitou novinkou pro novou sezonu je povinnost pořizování videa ze zápasů v obou skupinách 1. A třídy. Tato povinnost dosud platila pouze pro týmy v krajském přeboru. „Proto jsme ve středu udělali pro celky z 1. A třídy krátkou instruktáž, jakým způsobem zápasy natáčet,“ popsal.

Reakce klubů z druhé nejvyšší krajské soutěže k tomuto tématu Šoukala potěšila. „Měli jsme už předtím sezení a na něm z těch necelých třiceti klubů, kterých se to týká, jen pětice řekla, že natáčení videa vidí jako nepotřebné. Drtivá většina jej naopak chápe jako velké pozitivum,“ pochvaloval si.

Navíc krajský svaz klubům také vypomůže. „Finančně kluby směrem k pořizování videa podpoříme. Určitě bude pro všechny strany velice přínosné,“ byl přesvědčený.

Fotbalisté Chotěboři (ve žlutých dresech) loni neprožili příliš úspěšný podzim. Na jaře to ovšem svým fanouškům vrchovatě vynahradili.
Nakonec spokojenost. Změna trenéra a vydařené jaro přinesly Chotěboři posun

Ve středu se losoval také další ročník krajského poháru. Do něj se přihlásilo dvanáct mužstev.

Přímo do druhého kola byly vedle obhájce z Nové Vsi nasazeny celky Světlé, Nedvědice a FŠ Třebíč. „První dvě kola se odehrají teď v létě, semifinále a finále na jaře. U prvních dvou kol platí, že výhodu domácího prostředí má klub z nižší soutěže. V případě stejné úrovně se bude losovat,“ sdělil Šoukal.