Druhým finalistou letošního ročníku krajského poháru Vysočiny se stali fotbalisté Světlé nad Sázavou. A to poměrně kuriózně, rozhodnutím u zeleného stolu. Jejich semifinálový soupeř, celek Nedvědice, se totiž ke středečnímu zápasu nedostavil. Světlá tak vyhrála kontumačně 3:0.

V souboji dvou účastníků I. A třídy mělo být mužstvo z Havlíčkobrodska favoritem. Tuto roli nakonec splnilo, byť asi jinak, než by předpokládalo. „Nedvědice k semifinálovému duelu nedorazila kvůli malému počtu hráčů. Prohrála tak kontumačně 0:3,“ potvrdil sekretář krajského svazu Roman Šoukal.

S jeho slovy korespondovalo rozhodnutí Sportovně-technické komise KFS Vysočina, které nemohlo rozhodnout jinak, než tak, že byl zápas kontumován ve prospěch Světlé nad Sázavou.

V první polovině právě skončené sezony si fotbalisté Zbrojovky Brno docela užili radosti. Jenže to, co se odehrálo na jaře, byla bída, zmar a nakonec sestup z první ligy.
Glosa Tomáše Pohanky: Zbrojovka opět opouští elitu. Kdo už probudí spícího obra?

Ve finálovém utkání, které se uskuteční ve středu 14. června od 17.00 na stadionu Polné se fotbalisté Světlé nad Sázavou utkají s Novou Vsí, která bude útočit na třetí triumf v řadě.

Favoritem bude rozhodně právě obhájce titulu z předchozích dvou ročníků. „Pokud už se tým dostane do finále, chce samozřejmě zvítězit. Takový je i náš cíl," neskrýval po semifinálovém postupu přes Fotbalovou školu Třebíč trenér Nové Vsi Petr Nedvěd.