Fotbalový klub z České Bělé působí v krajské I. B třídě - skupině A. V poslední době se ovšem ocitl ve velkých personálních problémech.

To ostatně potvrdil jeho trenér. "Máme u nás nyní velkou marodku, proti nám v Lučici chybělo dokonce deset hráčů. Museli nám tak pomoci hráči z našeho béčka," prozradil Kouč České Bělé Petr Veselka.

Jeho tým sice nakonec prohrál 0:4, ale na vrcholu ofenzivy nasadil dva hodně "zkušené" fotbalisty. "V útoku se vystřídali Martin Škaryd, kterému je třiapadesát, jehož deset minut po pauze vystřídal o rok starší Petr Benc," sdělil lodivod celku z Havlíčkobrodska.

Důležitou výhru o víkendu zaznamenali ve druhé nejvyšší krajské soutěži fotbalisté Lípy (bílo-zeleném), když zvítězili v Novém Rychnově 2.0.
Fotbalisté posledního Nového Rychnova znovu ztratili, Lípa brala důležité body

A nutno dodat, že se i ve velkém oslabení beznadějně poslední celek tabulky západní skupiny nejnižší krajské soutěže dlouho držel. Na půdě pátého mužstva tabulky totiž ještě čtvrthodinu před koncem prohrával pouze o gól 0:1.

V závěrečné čtvrthodině se ovšem brankostroj fotbalistů Lučice rozjel na plné obrátky a po jasném vítězství 4:0 brali všechny tři body.

S výkonem svých svěřenců, dvojice matadorů dvojnásob, byl ale kormidelník České Bělé maximálně spokojený. "Oběma klukům patří velké poděkování. Sice jsme celkem jasně prohráli, ale o výsledku rozhodlo až posledních patnáct minut. Navíc jsme brzy po přestávce spálili dvě velké šance," komentoval Veselka.


Načítám tabulku ...