Davy diváků, vyrovnaná podívaná a pouze jediná vstřelená branka. Taková byla čtvrteční dohrávka 16. kola krajského přeboru Vysočiny, v němž se v Nové Vsi utkaly dva vedoucí celky tabulky. Speřice v něm zvítězily těsně 1:0.

Ve výborné atmosféře před šesti stovkami diváků se souboj prvních dvou celků tabulky odehrával ve vysokém tempu. Směrem dopředu byl ovšem lídr přeboru o něco nebezpečnější.

Krátce po polovině úvodního dějství se Speřicím podařila rychlá akce po levé straně, Soukup si šikovně zpracoval balon a obstřelil Fuksu – 0:1.

Z kádru fotbalistů A-třídní Telče (v modrém) hráči do jejich béčka vypomáhat nechodí. Věkový průměr mančaftu z pralesní ligy je hodně vysoký.
KANONÝR VÍKENDU: Také bych chtěl kopat až do padesátky, pousmál se střelec Hejda

Vyrovnání měl ještě v první půli na hlavě Forchtsam, ale po rohovém kopu v nadějné příležitosti zamířil nad branku hostů.

Také po změn stran se Nová Ves snažila vyrovnat, ale obrana hostů byla ve čtvrtek k nepřekonání. „První gól bývá v takových zápasech vždy důležitý. Ale ve druhé půli nás Nová Ves nepustila do žádných brejků,“ všiml si kouč Speřic Jiří Holenda.

„Hlavně po změně stran jsme se Speřicím vyrovnali, bohužel bez gólového efektu,“ doplnil kouč Nové Vsi Jaroslav Havlík.

Ve druhé čtvrteční dohrávce se radoval poslední Bedřichov z vítězství 3:1 nad Chotěboří. Díky tomu se na svého soupeře v tabulce bodově dotáhl.

KRAJSKÝ PŘEBOR VYSOČINY - DOHRÁVKA 16. KOLA
NOVÁ VES – SPEŘICE 0:1
Gól: 23. Soukup. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 1:1. Diváci: 600. Poločas: 0:1. Nová Ves: Fuksa – Forchtsam, J. Nečas, L. Komínek, Kuchta – V. Komínek (81. T. Nečas), Dacer (73. P. Šandera), F. Nečas, Žák, Ptáček (60. Novotný) – J. Šandera. Speřice: Josef Moravec – Holenda (46. Jan Moravec), Jančík, Honzárek, Ganobjak (68. Šíma), Štěpánek, Řezáč, Vlček, Soukup (89. Jiřík), Svoboda, Fukan.

BEDŘICHOV – CHOTĚBOŘ 3:1
Góly: 12. a 68. Diviš, 53. Novák – 43. Dvořák. Rozhodčí: Straka. ŽK: 3:1. Diváci: 42. Poločas: 1:1. Bedřichov: Šána – Nováček, Mareš, Samek, Vorálek (81. Lengal), Dvořáček (68. Fuxa), Homola, Diviš, Štěpánek (76. Neuwirth), Hruška, Tesař (46. Novák). Chotěboř: Dobrovolný – Neuvirt (63. Bělovský), Somerauer, Fiedler, Dočekal, Chlad, Voborník (87. Polanský), Vrána, Dvořák, Klement (63. Jakeš), Hanousek (63. Nedvěd).