Podzim končila Leština v křeči. S beznadějně posledním Antonínovým Dolem zachraňovala doma remízu až v samém závěru brankou z penalty, v posledním kole inkasovala osmičku v Dobroníně.

Na jaře je všechno jinak. Pět zápasů, pět výher, jedenadvacet vstřelených branek. V každém utkání minimálně tři góly. Stejně jako naposledy ve Ždírci, kde střelecká muška týmu nezamrzla ani v krajně nepříjemném počasí. „Bylo to moc hezký, to je pravda,“ se smíchem komentuje podmínky trenér David Hospodka.

Se sestavou ale problémy kvůli tomu neměl. „Ne ne, chlapi se na zápas těšili,“ tvrdí kouč.

V utkání 1. B třídy mezi SK Habry a Slovanem Kamenice nad Lipou B předvedli domácí (v červeném) ve druhém poločase velký obrat a získali důležité tři body po výhře 6:4 (2:4).
Souhrn 1. B třídy: Skvělý obrat Habrů, kanonáda Vladislavi, přestřelka v Lučici

Na hřišti potom fotbalisté z Leštiny potvrdili svojí momentální dobrou formu. Od začátku hře dominovali, byli aktivnější. Přesto skončil poločas bez branek. „Nic jsme v pauze neměnili. Říkali jsme si, že musíme pokračovat ve stejné hře, vzadu hrát s nulou a vepředu že něco určitě přijde,“ popisuje taktickou poradu Hospodka.

Vepředu „něco přišlo“ už ve čtvrté minutě druhé půle, kdy skóre otevřel Lukáš Sobek. Další dvě trefy přidali Roman Piskač a Pavel Čuřík. A najednou je Leština sedmá. „Žádné o moc vyšší ambice ani nemáme,“ říká k současné formě celku trenér Hospodka. „My se snažíme především tým nějak srovnat a dát dohromady. Vrátili se nám do kádru dva hráči, další je po zranění, takže především chceme mančaft zkonsolidovat a udržet se v horní polovině tabulky.“

Jaro TJ Leština
Po podzimu: 13. místo, 13 3 1 9 22:54 10
Aktuální stav: 7. místo, 18 8 1 9 43:61 25
Jarní výsledky: Pelhřimov B 3:2, Kamenice nad Lipou B 5:3, Habry 3:1, Bedřichov B 7:1, Ždírec nad Doubravou B 3:0