Hned dva taháky starých známých bude mít víkendový program jedenáctého kola letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny. Oba se shodně odehrají až v neděli. Pokud by v nich fotbalisté Speřic a Nové Vsi nezaváhali, jejich společný náskok na zbytek pelotonu by mohl narůst až na devět bodů.

Ten první se odehraje dopoledne od 10.30 na hřišti ve Stáji, které je domovským stánkem fotbalistů Sapeli Polná. Aktuálně třetí celek tabulky, který už pět kol neprohrál, vyzve jen o skóre druhou Novou Ves.

Oba celky se z posledních let velice dobře znají. „Dá se určitě říci, že jsme i dobrými kamarády. Před pár lety jsme proti Nové Vsi mívali poměrně vysokou úspěšnost, v posledních sezonách se to ovšem otočilo,“ všiml si kouč Sapeláků Jiří Babínek.

Novým trenérem divizních fotbalistů Žďáru nad Sázavou se po dobrovolném konci Petra Nedvěda stal Josef Chmelík (na snímku)
Fotbalisté FC Žďas Žďár mají nového trenéra. Po Nedvědovi se týmu ujal Chmelík

Před rokem skončilo vzájemné utkání nerozhodně 2:2, když domácí Sapeli vyrovnávalo v poslední minutě. „To byl hodně šťastný zisk bodu, protože hráči Nové Vsi tenkrát ten závěr moc nezvládli. To ovšem nic nemění na faktu, že jsou společně se Speřicemi nejlepším mužstvem v soutěži,“ sdělil.

Jeho mužstvo po mizerném startu do sezony šlape jako dobře namazaný stroj. Především defenzivu se po počátečním tápání podařilo vyladit. „Jak na tom skutečně jsme nám ukážou následující čtyři těžké zápasy. Proto mě mrzí, že jsme pro ně přišli o útočníka Szabó, který za vyloučení v Přibyslavi dostal trest až do konce podzimu,“ postýskl si Babínek.

Nedělní protivník Sapeli bude skutečným testem pevnosti obranné vozby celku z Jihlavska. Nové Vsi to totiž v posledních týdnech střelecky lepí.

Už pod vedením nového trenéra Josefa Chmelíka vyběhnou k nedělnímu utkání na půdě Humpolce fotbalisté divizního Žďáru nad Sázavou (v bílém).
Humpolec čeká další krajské derby, tentokrát doma vyzve žďárské fotbalisty

Pelhřimov inkasoval pět branek, Okříšky s Náměští po třech a naposledy Přibyslav dokonce půltucet. „V útoku se nám nyní docela daří, snad nám to vydrží až do konce podzimní části,“ přál si kormidelník Nové Vsi Václav Pohanka.

K nedělnímu protivníkovi chová respekt. „Poslední výsledky Polné hovoří za vše. Narazíme na kvalitní tým, v němž velké nebezpečí představuje útočník Průcha,“ poznamenal.

O základní sestavě ještě nemá kouč celku z Novoměstska jasno. „Vzhledem ke zdravotnímu stavu některých hráčů mám několik otazníků,“ dodal Pohanka.

O první letošní výhru v domácím prostředí se pokusí v sobotu hráči Nového Města na Moravě (v modrém) proti Uherskému Brodu.
Další kolo MSFL: Jako první se už v pátek představí fotbalisté juniorky Jihlavy

Druhý tahák jedenáctého kola se v neděli od 15 hodin odehraje v Pelhřimově. Fotbalisté domácího Maratonu, kteří jsou po dvou třetinách podzimu překvapivě až pátí, se v očekávaném derby utkají s lídrem ze Speřic.

Domácí budou chtít napravit další zbytečnou ztrátu z minulého kola. „V Ledči se bohužel opakoval scénář našich posledních zápasů. Nevyužili jsme několik tutovek a po remíze 1:1 ztratili další dva body. Na Speřice se pořádně připravíme a pokusíme se je obrat o body,“ burcoval pro klubový web kouč Pelhřimova Pavel Regásek.

Program 11. kola KP Vysočiny
DNES: Žirovnice – HFK Třebíč, Okříšky – Ledeč n. S., Náměšť n. O./Vícenice – Chotěboř (vše 15.00).
ZÍTRA: Velké Meziříčí B – Bedřichov (10.15), Sapeli Polná – Nová Ves (10.30), Přibyslav – Nové Město B, Pelhřimov – Speřice (oba 15.00).


Načítám tabulku …