Okresní derby rozhodla penalta

Havlíčkobrodsko - Třinácté kolo I. A třídy přineslo okresní derby, které vyhrála Leština.

29.10.2018

Leština hostila souseda ze Světlé nad Sázavou a zápas nakonec rozhodla penalta ze 17. minuty.Foto: archiv Deníku

H. BROD B – TELČ 5:0

Od první minuty bylo jasné, kdo je favorit. Domácí fotbalisté přistoupili k utkání zodpovědně a precizní, nátlakovou hrou soupeře přehráli. Skóre otevřel po rohovém kopu Cakl, který mířil přesně z malého vápna. Poté během osmnácti minut třikrát skóroval Tuhý. Všechny tři jeho branky padly po dorážkách. Na 5:0 domácí zvýšili po špatně odkopnutém míči hostů. Na vápně ho zachytil Suk a vyprodukoval nechytatelnou střelou k tyči. „Hosté pak měli za rozhodnutého stavu ještě tři střely, kdy jednou nastřelili břevno a jednou tyčku,“ přiblížil domácí kouč František Souček.

Góly: 23. Cakl, 60. 64. a 78. Tuhý, 84. Suk. Rozhodčí: Havlín. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. H. Brod B: Kubát – Nedvěd, Franc, Němec (56. Suk), Ondráček (67. T. Karlík), D. Henek, Pártl, Cakl (78. P. Karlík), Halák, Tuhý, Peřina.

LEŠTINA – SVĚTLÁ N. S. 1:0

K vidění bylo typické derby. Domácí ale byli po většinu času více na balonu, ale neproměnili své šance. Prvních deset minut bylo vlažných. Pak ale přišel faul na Štrose po Forejtovu dlouhém autu a pískala se penalta, kterou s přehledem proměnil Mišovic. Poté byli domácí lepší na balonu a dokonce Štros trefil z přímáku břevno. Po něm i Piskač zahrozil po rohu. Dostal se k odraženému balonu, ale měl ho na levou nohu a mířil mimo branku. Minutu před koncem poločasu měli velkou šanci hosté, kdy se po rohovém kopu vytlačil míč brankář na tyčku, od ní se odrazil zpět do hřiště, ale domácí obrana byla pozorná a dokázala ho odkopnout pryč.

„Druhý poločas byl infarktový. Měli jsme několik tutovek, ale Jelínek, Bránik, Štros a ani Krajíček je nedali,“ prozradil domácí kouč David Hospodka.

Góly: 17. Mišovic (PK). Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 5:2. Diváci: 180. Poločas: 1:0. Leština: Březina – Aubrecht, Proněk, Jelínek (74. Krajíček), Forejt, Prchal, Štros (90. Švanda), Piskač, Mišovic, Bárta (60. Bránik), Burjetka. Světlá n. S.: Novotný – D. Valenta, Karel, J. Valenta (51. Sobek), Krajanský, Burda, Křikava, Pohnětal, Pešek, Stránský, Sladkovský (55. Vaňásek).

ŠTOKY – DOBRONÍN 5:2

Zápas se odehrál na velmi těžkém promáčeném terénu, ale domácí si s tím dokázali poradit a už po jedenácti minutách vedli 3:0. Nejprve šel centr do vápna, Buben šel do souboje a placírkou zamířil do sítě. V 5. minutě se po odraženém balonu dostal ke střele Havel a mířil přesně. Na 3:0 zvyšoval Buben. A od té doby byli domácí na koni. A přidal čtvrtou branku, po pěkné akci Žily se před Jindřichem Dáňou objevila prázdná branka. Jenže pak domácí trochu polevili a převzali otěže zápasu a povedlo se jim snížit Tomášem Sedláčkem.

Po změně stran se hosté nevzdali, snažili se to zvrátit. I přesto, že se Štokům povedli dát pátou branku. Havel se totiž trefil přímo z rohu. Dobronínu se podařilo pouze snížit na 5:2, svou druhou branku dal Tomáš Sedláček.

Góly: 3. a 11. Buben, 5. a 53. Havel, 22. J. Dáňa – 30. a 63. T. Sedláček. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 3:3. Diváci: 6:0. Poločas: 4:1. Štoky: Hanáček – Miksa, Starý, Gleixner, Havel (78. Holík), A. Dáňa (61. Prokš), Šprla, Bošacký (15. J. Dáňa), Buben, Žila (90. M. Dáňa), Lóži.

TŘEŠŤ – MÍROVKA 1:0

Góly: 28. Tausch. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 1:7. Diváci: 85. Poločas: 1:0. Mírovka: Berky – Rásl, Martínek, Dvořák, Z. Semrád, Netopilík, Lacina, Němec, Mach, Bláha, Freudenreich (75. M. Semrád).

29.10.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 15 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZŠ + praxe v oboru nebo vyučení v oboru podmínkou, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Rwd, s.r.o. - fabrika pizzerie, Beckovského, č.p. 2045, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Marta Marková, +420 736 771 992. Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 500 Kč Obsluha ostatních strojů a zařízení na výrobu, zpracování, uchování potravin a příbuzných výrobků míchač. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: - prac. doba: 5:30 - 13:30 hodin, - prac. poměr na 1 rok s možností prodloužení, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Vitalco, a.s., Hamry, č.p. 1596, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Ladislava Kovářová, +420 569 431 866. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 35 000 Kč Řídící pracovníci stavebního provozu projektový manažer. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: stavební škola + praxe ve stavebnictví 3 roky, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Roneli se - pracoviště, U Borové, č.p. 69, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Naděžda Peřinová, +420 777 676 020. Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 23 000 Kč Strojírenští technici technologové, normovači technolog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - orientace ve výkresové dokumentaci, spolehlivost, samostatnost, ochota učit se novým věcem, - tvorba TPV - materiálová rozpiska, popis a členění výrobních operací včetně časů, tvorba výrobních kalkulací, programování a práce s laserem, svářecím robotem, kontrola a práce s výkresovou dokumentací, řešení technologických problémů ve výrobě, spolupráce s konstrukčním oddělením, - prac. doba: po-pá 7:30-16 hodin, - prac. poměr na 1 rok s možností prodloužení, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Z o k  -  system s.r.o. - pracoviště, Mlýnská, č.p. 3887, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Miroslava Plevová, +420 569 333 922,775 394 964.