Situace na konci tabulky skupiny A v 1. A třídě byla před víkendem hodně vyrovnaná. Desátou Lípu a čtrnáctý Humpolec dělily pouhé tři body. „Bylo to pro nás důležité utkání a před ním jsme cítili jistou nervozitu,“ připustil v rozhovoru pro Deník David Toman.

Sedmadvacetiletý útočník se na utkání dobře vyspal. Během hodiny hry nastřílel hattrick a prakticky rozhodl utkání „Konečně jsem se probudil,“ směje se Toman. „Od začátku sezóny se mi moc nedařilo, nedával jsem branky,“ dodává již vážněji.

Zbytek utkání přinesl ještě po jedné brance na každé straně. Lípa po výhře 4:1 poskočila do klidnějšího středu tabulky a zdvojnásobila náskok na poslední místo. „Toto vítězství nám dost bodlo,“ netají Toman. „Máme větší klid, jistotu, a samozřejmě více bodů.“

Stařeč (na archivním snímku) nasázela do sítě Chlístova deset gólů.
Bez spoluhráčů se hraje útočníkovi těžko, chválí kolegy pětigólový kanonýr Zejda

Lípa se tak dostala do patra tabulky, ve kterém se chce pohybovat. „Naším hlavním cílem je udržet soutěž,“ netají kanonýr Lípy. „Když budeme hrát střed tabulky, budeme rozhodně spokojení.“

Čas na velkou úlevu ale není. Lípu čeká v sobotu zápas v Mírovce. Tedy na hřišti týmu, který má vyšší ambice. Dosud ale získal jen o dva body více než příští soupeř. „Pojedeme tam jako na každý jiný zápas. Budeme chtít získat nějaký ten bod. Bude to ale těžké utkání,“ tuší Toman. „V Mírovce navíc hraje můj dobrý kamarád Dominik Svoboda, takže to pro mě bude také trošku speciální utkání,“ uzavírá povedený víkend Osobnost Deníku na Havlíčkobrodsku.